Dünyanın en çok izlenen spor müsabakalarından biri olan Super Bowl’un elli birincisi, Houston şehrindeki NRG Stadium’da geçtiğimiz gece vuku buldu. Patriots v. Falcons. Brady v. Ryan. Belichick v Quinn. Bu maça pek çok yerden bakmak mümkün, ama unutmamak gerek: Super Bowl bir Amerikan sporunun pazarlaması optimize edilmiş büyük finali. Bu da olayın topla oynanan kısımları kadar, pazarlama kısmının da ön plana çıktığı anlamına geliyor. Super Bowl’un devre arası Amerika’da büyük fragmanların, büyük reklamların cümbüşü şeklinde geçer. Biz de bu cümbüşü size sıcağı sıcağına aktarmak için, çıkanları topladık. Bunlardan biri de Stranger Things‘in ikinci sezonu!

Stranger Things Netflix’in en büyük hitlerinden biri an itibariyle. Buna dair kimsenin kafasında şüphe zaten yoktu ama, saniyelik reklam alımlarına küçük Afrika ülkelerinin cari açıkları kadar pay biçilen Super Bowl arasına fragman çıkılınca iyice ikna olduk. Netflix de geçen sene hem ödülleri toplayan, hem de yazın en konuşulan dizilerinden biri olan Stranger Things’in kendi külliyatı içerisindeki öneminin farkında belli ki.

O yüzden de Super Bowl fragmanına özel bir bilgi ayırmışlar: İkinci sezon çıkış tarihi. Stranger Things’in pırlanta yeni sezonu, önümüzdeki Ekim ayının sonunda çıkacak, bu da kabaca Amerikan ve Batı ülkelerindeki Cadılar Bayramı civarına tekabül ediyor. İkinci sezondan beklentiler, hissiyatlar illa ki yüksek. Ama Daredevil, House of Cards, Orange is the New Black, Narcos derken Netflix de beklenti yönetmeye alışık!

Siz ne diyorsunuz? Kalkar mı altından bu beklentilerin ikinci sezon? Daha gidilecek yol var mı?

 

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.