1. Daredevil 
Daredevil

Yiğitcan: Daredevil bu sezon bize iki şeyi gösterdi. Birincisi, bir süper kahraman dizisi efektlere, aşk üçgenlerine, kostüm buhranlarına ve sorumluluk-güç dengesi arasında geçen zırvalara takılmadan adam gibi bir seyirlik sunabilir. İkincisi de, evet, Marvel gerektiği zaman dibine kadar karanlık, yorucu ve olgun bir iş çıkartabilir. Marvel TV departmanının başında Jeph Loeb’un olduğunu bize hatırlatan bir diziydi, iyi ki geldi, iyi ki geçti.

Can S.: Bu yılın “yılın dizisi” olacağını sandığımız diziler utanç içinde kaçınca, bir numara yılın ortanın eh, bir tık üstü olan dizisine kaldı. güzel bir dizi bu, ancak ismi yanlış “Wilson Fisk ve bir grup gerizekalı” olarak adı düzeltilmesi gereken Daredevil, bir grup denyonun, iş bilen bir adamın ayağına bağ olmasını anlatıyor. Cahilleri etkileyen uyduruk bir dövüş sahnesi haricinde sadece sözde kötü adamının taşıdığı dizi, bu yılın izlenecek dizilerinden.

Tutku: Filmlerde “The Dark Knight” neyse, dizilerde Daredevil o. Yani “İyi bir çizgi roman dizisi” değil de, hakikaten “iyi bir dizi” dedirtti. Bambaşka bir seviye yarattı. Bugün hala daha iyisi yok. Öyle bir düzeydeki gözümde, ikinci sezonu o potansiyele rağmen çok büyük bir yük altında. O çıtayı geçmesine gerek yok, aynı tadı verse bile her türlü listelerde birinci olur.

Can T.: İnanılmaz iyi bir Kingpin portresi ve muhteşem senaryosu ile listemin başında Daredevil var. Dev iyi! Daha ne diyeyim. Ara ara ikinci bölümün sonundaki o koridor dövüş sahnesini açıp izliyorum. Bu arada ben şahsen MCU’nun en iyi işinin Daredevil olduğunu düşünüyorum, sevgiler, muck. Evet farkındayım biraz Marvel seviyorum. Ama yapıyor abi adamlar, ben ne edeyim?

Ömercan: Marvel evrenine olan karanlık yaklaşım herhalde bu diziyi en cezbedici kılan şeylerden bir tanesi. Biraz uzun olmakla eleştirilse de, Daredevil izlemesi eğlenceli kısımlardan oluştuğu için ben gereğinden daha uzun olduğuna katılmıyorum. Oyuncuların performansı ve de öykünün ilerleyişi seyirciyi ekrana iyi yapıştırıyor.

Ozan: Dizi çok iyi olmasa da bu listeye girecekti. Objektif olamıyorum çünkü çocukluğumun kahramanlarındandı Daredevil. Nasıl bir çocuktun lan sen demeyin. Annesi avukat babası savcı olan, evinde her gün suç ve hukuk konuşulan bir çocuktum. Bu hayranlığın üstüne bir de en iyi süper kahraman uyarlaması diziyi çekince namussuzlar, ben gecemi gündüzüme bağlayıp bu diziyi izledim. Koridor desem, beyaz duvar desem anlarsınız herhalde beni. Ah bir de son bölüm Batman çakması yerine Daredevil çekselerdi..

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.