7. It Came From The Nightosphere

It-Came-from-the-Nightosphere-2

Serinin en önemli bölümlerinden biri de buydu. Bu bölüm bizlere Adventure Time karakterlerinin geçmişleri olabileceğini ve bu geçmişlerde ciddi hikayelerin barınabileceğini gösteriyordu. En azından Marceline’in babasını böyle tanıdık. Babasının Marceline’in patates kızartmalarını yemesi ile aralarında başlayan soğukluğu da böyle gördük.

 

8. The LichThe_Lich_Title_Card

The Lich, bir Adventure Time finalinin aslında ne kadar ciddi bir konuya sahip olabileceğini göstermişti. Bu bölümde neler neler olmadı ki. Adventure Time dünyasının “multi evrenler teorisi” ile tanıştık. Enchiridion’un ne işe yaradığını öğrendik. Bir kere Billy, Lich tarafından öldürüldü yahu! Daha önce Adventure Time’da bu kadar sert bir olayın olduğunu görmemiştik, The Lich ile böyle şeyler görmeye alışmamız gerektiğini anladık. Tabii bölümün sonunda diğer sezona bağlanacak Finn The Human hikayesi de bambaşkaydı…

 

 

9. Finn The Human

Finn_the_Human_title_card

Evet, beşinci sezon bu bölümle açılmıştı ve ilk izlediğimiz vakit epey şaşırmıştık. Enchiridion ile multi evrenin merkezine kaçan Lich, Prismo’dan dilek dileyip bütün gerçekliği değiştirmişti. Bu gerçeklikte Finn, ailesini hiç kaybetmemiş, Mushroom savaşı hiç olmamış ve Simon Petrikov dünyayı kurtarmayı başarmıştı. Fakat Finn bir kolu olmayan normal bir çocuktu ve en iyi arkadaşı Jake basit bir köpekti.

Prismo sağolsun, işler bir şekilde yoluna girdi ama Finn’in Petrikov’un tacını takıp kafayı yediği sahneleri hiç unutmayacağız sanırım.

 

10.  Escape from The Citadel

1000px-Titlecard_S6E2_escapefromthecitadel

Escape from The Citadel, Finn’in hayatında büyük bir değişikliğe yol açan bölümdü. Sonunda babası ile tanışan Finn, büyük bir hayal kırıklığına uğramıştı, tabii ki onunla birlikte biz de. Hepimiz Finn’in babası ile tanışacağına sevinirken birden bire babası olacak herifin bencil mi bencil, bet mi bet bir hıyar olduğunu görüyorduk ve çok üzülüyorduk bizim oğlana. Bir de Finn’in bol Akira göndermesi eşliğinde kolu kopuyordu ve bu kol bir sonraki bölümlere kadar geri gelmeyecekti.

 

11. I Remember You

1000px-I_remember_you_title_card

I Remember You, tartışmasız Adventure Time’ın en etkileyici bölümüydü. Ice King’in zaten Simon Petrikov olarak çok trajik bir hikayesi olduğunu biliyorduk fakat Marceline ile yollarının kesiştiğini, hatta Marceline’i çocukken kurtarıp baktığını hiç bilmiyorduk. Burada acı olan şey Ice King’in, Marceline’e Simon Petrikov olarak ne kadar değer verdiğini öğreniyor olmamız. Tabii Ice King lanetli tacı yüzünden Marceline’i kesinlikle hatırlamıyor. Bu bölümde Marceline’in durumdan dolayı çok acı çektiği için Ice King’in bilmediği yerlere taşındığını fakat buna rağmen Ice King’in sürekli ona hiç bir şey hatırlamadan geri geldiğini fark edip yıkılıyoruz tabii. Ayrıca Marceline’in bin yıldır sakladığı oyuncağı Hambo’yu da Simon vermiş… Öhm, neyse, siz şu videoyu izleyin, ben bir ağlayıp geliyorum.

 

 

1 2
Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

3 Yorum

    • yav heye heye bebe dizisiymiş sen ordaki esprileri ve hikayeyi anlamıyorsan heralde sana göre bebe dizisi olur sen git anca kayu pepe falan izle tam sana göre adventure time’ı izleyerek o beynini yorma

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.