Geçtiğimiz günlerde Game of Thrones’un bitişi için planlarını şimdiden yapmaya başlayan HBO’nun, Westeros evreninde geçen yeni bir dizi hazırlığında olduğunu cümleten duyurmuştuk. Buz ve Ateşin Şarkısı hikayesinin binlerce  yıl öncesinde geçecek ve o dönemde masal olarak anlatılan hikayeleri göz önüne getirecek olan projeyle ilgili bugün evrenin ve hepimizin babası George R. R. Martin bir blog yazısı yayınladı. Mühim şeyler söyledi. Huzurlarınıza sunmak istedik.

Martin’in ilk vurgusunu yaptığı şey, sürecin henüz çok başında oldukları. “Henüz sadece pilot bölüm siparişi aldık; daha yönetmenimiz yok, oyuncularımız yok, çekim lokasyonumuz yok ve hatta bir başlığımız dahi yok” diyen Martin, gönlünden geçen ismi de paylaşmaktan edemedi: The Long Night. “Bence anlatılması gereken her şeyi anlatıyor, ama son tahlilde isim bu olursa şaşırırım” da diyen Martin, “Muhtemelen HBO başlığın bir yerine Game of Thrones sokuşturmak da isteyecektir” dedi.

George-RR-Martin--WoW

Kendisi aynı zamanda diğer Game of Thrones projeleriyle de ilgili enteresan bir bilgi paylaştı. Vakti zamanında “beş yeni yan dizi geliyor” demişlerdi; Martin malumatı patlattı: Bu diziler açıklanan dizi de dahil dörde inmiş vaziyette. Martin diğerlerinden de “en az birini kesin çekeriz” deyip, açıklanan hariç diğer üçünün de geliştirilmekte olduğunu söyledi. Sadece HBO bir tanesinden vazgeçmiş vaziyette; bunun da neden olduğunu henüz bilmiyoruz.

Peki hepimizin aklında olan o soru? Martin onu da cevapladı: “Winds of Winter çalışmalarım devam ediyor ve kitabı bitirmek bir numaralı önceliğim olmayı sürdürüyor. Eğer Winds’le meşgul olmasaydım, bu pilot bölümlerden en az birini ben kendim yazmaz mıydım? Sanki hiç televizyon yazarlığı yapmadım” dedi üstat. Ben daha önce bu konuyla ilgili görüşümü söylediğim için çok girişmeyeceğim, ancak “geç olsun güç olmasın” tarafındayım. Peki siz genel olarak ne civardasınız olan bitenle ilgili?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.