Bir süre önce Game of Thrones’un geriye sadece 2 sezonunun kaldığını öğrenmiş, dizinin sevenleri olarak kahrolmuştuk. Ancak Game of Thrones büyük bir işti. Seveni, tüketeni, daha fazlasını arayanı bol bir iş. Böyle işler de eğlence sektörünce asla kolay kolay vazgeçilir şeyler olmadılar. Lord of the Rings, Hobbit serisiyle seveninden bir şeyler koparmak için döndü. Harry Potter, Fantastik Canavarlar ve Cursed Child ile hayranlarından makaslar alıyor. Hakeza Star Wars, Jurassic Park, Star Trek gibi geçmişin imparatorları da aramıza aynı amaçla döndü. İster hayranları geri kazanmak deyin, ister para kazanmak. Öyle ya da böyle bu tip işlerden şirketler vazgeçemiyor.

1500px-King_Who_Knelt

Çoğu sevilen iş finalinden sonra hayranlarına bir şekilde geri dönüyorsa Game of Thrones niye dönmesin diye düşündük kalan sezon sayısı açıklandığında. İddiamız güçlüydü de. Şimdiye kadar dizide izlediğimiz olaylar kendi evreninde basit olaylar bile kalabilirdi biraz zorlarsak. Elimizdekilerden bile daha heyecanlı hikayeleri barındırıyordu evren. Game of Thrones’a en çok da bir prequel yakışırdı. Çünkü şimdiki hikayeden öncesi çok güçlü çatışmalara, çok gizemli olaylara, çok ilgi çekici mevzulara sahiplik yapıyordu. Evet, iddiamız gerçekten de güçlüydü. Ancak George R. R. Martin iddiamızın oranını bir anda yerle bir etti.

Robert-on-Puke-e1418739764289

Dizinin kaynaklığını eden Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisinin yazarı, evreninin yaratıcısı, Azrail’in dizinin sonunu merak ettiği için canını alamadığı kişi George R. R. Martin, Emmy ödülleri vasıtasıyla yaptığı röportajda diziye bir prequel çekilmesinin spekülasyondan ibaret olduğunu söyledi. Tek bir cümleyle kalbimizi kırdı George R. R. Martin. Aslında bu kendisi ve bizim için alışıldık bir durum olsa da üzüldük sevgili Geekyapar okurları ve dizi hayranları. Elde onca prequel cevheri içeren hikaye varken üzüldük doğrusu. Yani Allah için, siz de üzülmediniz mi ama ya?

Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.