Peggy Carter

Hayley Atwell plays Peggy Carter in CAPTAIN AMERICA: THE FIRST AVENGER, from Paramount Pictures and Marvel Entertainment.

Marvel ailesinden buraya Melinda May‘i ya da son zamanlardaki çıkışıyla Skye‘ı da pek güzel koyabilirdik. İkisi de gayet sağlam, etkileyici, unutulmaz ajanlar. Ama dedik ki listeyi çok Marvel ile donatmayalım, onlara övgümüzü bir maddede sunalım ve o maddeyi Peggy’ye ayıralım. Zira Ajan Carter, buraya resmen tırnaklarıyla kazıya kazıya geldi. Captain America: The First Avenger‘da kendini o kadar sevdirdi ki, kısa filmi çekildi. Kısa film yetmedi, dizi yaptılar. Dizi reyting olarak tutmamasına rağmen ikinci sezonu geldi. Bunların hepsi, Peggy’nin muhteşemliğiyle, zorlaya zorlaya oldu. Ve iyi ki de oldu resmen!

 

Sarah Walker

Sarah Walker

Chuck geri dönüp baktığınızda ne kadar aklınızda kaldı bilmiyorum; açık konuşmak gerekirse ben beklediğimden daha fazla diziyi anarken buluyorum kendimi. Bunun çok büyük bir parçası da Sarah Walker‘ı canlandıran Yvonne Strahovski’nin başarısı. Evet, Chuck yer yer gerçekten samimi, ince ruhlu ve bazen karın çatlatacak denli komik bir diziydi. Ama aynı zamanda sağlam da bir ajan alt yapısı vardı ki, bunu da büyük oranda Sarah karakterine borçluydu.

 

Sydney Bristow

Sydney Bristow

Ve elbette. Bir dönem “Kadın”, “Ajan” ve “Dizi” kelimelerini yan yana getirdiğinizde gözünüzün önüne Jennifer Garner geliyordu. Her ne kadar kendisi Alias sonrası şahsi kariyerinde bir takım saçma kararlar vermiş olsa da (Elektra’yı bir kere oynamayı anlarım da, iki kere?) Alias bugün hâlâ izlenebilen, keyifli ve güzel bir casus işiyse bunu Garner’ın Bristow performansına borçlu. Ayrıca söylemek gerek, listemizdeki pek çok ajan da Bristow’un açtığı yoldan ilerlediler neticesinde…

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.