Bazı aktör ve aktrisler vardır; belirli bir işlerinden ya da spesifik bir performanslarından ziyade, set dışındaki karakterlerinden dolayı bir sempati beslersiniz. Hani oyunculuklarını da beğenmiyor değilsinizdir, takdir edersiniz; ama onlara vurulmanızın esas sebebi talk show’lardaki muhabbetleridir, röportajlarda söyledikleridir, sosyal medya profilleridir, yazıp çizdikleridir. Herkesin bu kategoriye düşen birkaç ünlüsü vardır cebinde.

Benim için bu kişi Alison Brie. Kendisini tanıyorsanız, muhtemelen Mad Men’deki evcil ama dişli Trudy rolüyle, ya da daha yüksek ihtimalle Community’deki Annie Edison rolüyle gerçekleşmiş bir şeydir bu. Brie’nin bunlar haricinde de gözünüze takılmış olma ihtimali yüksek, belki BoJack Horseman’da, belki Five-Year Engagement’ta. Belki de benim gibi, internette yazdığı bazı yazılarda, verdiği röportajlarındaki havasında. Bu sebep her neyse, eğer Alison Brie’yi seviyorsanız, size çiçek gibi bir haberimiz var.

Alison Brie 2009-03-12 - Fast & Furious premiere in Universal City

Brie, yakın zamanda Netflix’e ikinci seferine çıkacak. Deadline’ın verdiği habere göre, Netflix Orange is the New Black’in yaratıcısı Jenji Kohan’ın uygulayıcı yapımcılığını üstleneceği, Liz Flahive ve Carly Mensch imzalı bir diziye yeşil ışığı verdi. Dizimizin ismi G.L.O.W., namı değer Gorgeos Ladies of Wrestling, yani Güreşin Büyüleyici Kadınları. 80’lerde aktif olan gerçek bir kadın güreş ligini konu alacak. Brie de bu dizide, şansı yaver gitmediği için kadın güreşçiliğine düşmüş olan Ruth karakterini canlandıracak.

Valla dizinin her parçası cuk diye yerine oturmuş vaziyette. Bir kere işin içinde Jenji Kohan’ın olması mükemmel bir haber. Dizinin yaratıcıları da kadın başrollü dizilerde ihtisas yapmış isimler. Mensch’in geçmişinde Weeds, Nurse Jackie ve Orange is the New Black’te yazarlık ve yapımcılık var; Flahive da yine Nurse Jackie’nin yanı sıra, Homeland’de çalışmış. Brie de malum, komedi kası sağlam çalışan bir aktris. E her şey mükemmel geliyor bizim kulağımıza, projeyi de bir kenara yazıyoruz. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.