FOX’ta yayınlanan süper kahraman dizisi Gotham‘ın kaderi bir süredir tehlike altındaydı. Başrollerinde Ben McKenzie, Donal Logue, Chris Chalk, Robin Lord Taylor ve David Mazouz gibi isimlerin bulunduğu Bruno Heller yapımı genç Batman dizisi dördüncü sezonunu tamamladıktan sonra sürüncemeye girmiş; hayranlar da merakla FOX’un alacağı kararı beklemeye koyulmuşlardı. Bu karar en sonunda bugün geldi. FOX pek çok diziyle birlikte, Gotham’ın da yeni bir sezonunu sipariş ettiğini duyurdu.

Yalnız bu haberin hem iyi, hem de kötü tarafları var. Bruce Wayne’in Batman’e dönüşümünün son aşamalarını konu alacak beşinci sezon dizinin final sezonu olacak. Tam bölüm sayısı henüz açıklanmayan beşinci sezonun ardından Gotham’a veda edeceğiz yani anlayacağınız. Bu haber tam olarak da bu sebeple iyi/kötü ortasında duruyor. Çünkü normal bir beşinci sezon sipariş edilse, belki FOX’un bıraktığı yerden başka bir mecra diziyi devralabilir. Fakat bu hâliyle Heller’a “final yap” demişler gibi gözüküyor. Bu da hem iyi, çünkü sakız gibi uzaması engelleniyor dizinin. Hem de kötü, çünkü hayranların bir sezondan fazla sürmesini umdukları hikaye unsurları da hibe oluyor.

Gotham Season 4

Tabii ki Heller’ın geçmişini bilenler için bu yine iyi. Televizyon dünyasının deneyimli ismini tanımamıza sebep olan dizisi Rome, yüksek bütçesi sebebiyle ikinci sezonunun öncesinde HBO tarafından benzer bir “final sezon” siparişi almış; Heller de üç – dört sezon için düşündüğü hikayeleri tek bir sezona sıkıştırmak durumunda kalmıştı. Bu da bize bir anda seneler atlayan, Kleopatra’yla tanışmamızın arkasından Augustus’un İmparatorluk’u kuruluşuna iki üç bölümde giden bir sezon bahşetmişti. Yine fena değildi son iş, ama elbette idealden de uzaktı.

Gotham’ın son sezonu Batman’e maskeyi giydirme konusunda nasıl adımlar alacak bilmiyoruz. Fakat Morena Baccarin, Cory Michael Smith, Drew Powell, Alexander Siddig, Crystal Reed, Camren Bicondova, Erin Richards, Jessica Lucas ve Sean Pertwee gibi oyunculardan oluşan damarlı kadroyu bir sezon daha izleyebileceğimiz için memnunuz. Bu arada yeri gelmişken söyleyelim, FOX’un Gotham‘ın yanı sıra yeni siparişini verdiği diziler arasında Empire, The Orville ve The Gifted da var. Cümleten hayırlı olsun.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.