Netflix’in önceki günlerde düzenlediği GeekedWeek etkiliği sırasında duyurusu yapılan yapımlardan bir tanesi de Hollywood’un meşhur simalarından Guillermo Del Toro’nun öncülüğünü yaptığı sekiz öykülük antoloji serisi Guillermo Del Toro ‘s Cabinet of Curiosities oldu. Hikâyeleri yönetecek kişiler arasında son yıllarda övgüyle bahsedilen Mandy, The Babadook gibi filmlerin yönetmenleri de bulunuyor. Kadroda ise gönüllerin Ron Weasley’si Rupert Grint, Sofia Boutella ve Ben Barnes gibi oyuncular var.

Antoloji serilerini izlemeyi çok seviyorum çünkü bölümler arasında bağlantı olmadığı için her bölümden sonra ne kadar ara verdiğiniz, önceki bölümü sevip sevmemeniz pek sorun teşkil etmiyor. Her bölümü açarken içinizde yeni bir umut doluyor içinize farklı bir şey izleyeceğinizi bildiğiniz için. Ayrıca olaylar bir bölümde başlayıp bittiği için çok sıkmadan daha vurucu anlatımlar da görebiliyoruz zaman zaman. Daha geçen ay bizlerle buluşan Love, Death & Robots dizisi ya da The Boys Presents: Diabolical bunun en güncel örneklerinden.

Guillermo Del Toro’yu seviyor musunuz? Hellboy 3’ü hiçbir zaman izleyemeyecek olmak zaman zaman sizi de üzüyor mu? Pan’s Labyrinth overrated değil mi? Bu kadar sevimli bir tipe sahip bu adamın kafasında neler döndüğüne daha hala şaşıranlardan mısınız? Aklınızdakileri bize her bir cümleniz farklı bir konuyu ele alacak şekilde yollayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.