Bir işe olan heyecanınızı nasıl ölçersiniz? İsmi geçince kan basıncınızdaki artıştan mı, biri laf edince hazırladığınız cevapların volümünden mi? Yâd ederken aklınıza gelen şeylerden mi, bahsi açılınca gözlerinizin hulyalanma oranından mı? Benim –işin biraz da profesyonel tarafında olmamdan mütevellit- çok net bir ayrımım var: Bir işle ilgili haberleri ne derece Geekyapar’a yazıp yazmak istemediğim. Son fragman geliyor, ben hâlâ üzerine söyleyecek kelime bulamıyorsam, işimiz iş demektir. Ama daha sadece “çekimleri başlıyor” haberini bile sizle paylaşmak için yanıp tutuşmaktaysam, o zaman bilin, bende devreler üst kademe!

Preacher

Neyden söz ediyorum? Preacher’dan tabii ki. Seth Rogen ve Evan Goldberg’in beraber yazıp yönetecekleri Preacher dizisinin deneme amaçlı çekilen pilot bölümü bugün itibariyle çekimlere başladı. Haberi resmi ağızdan, Seth Rogen Twitter üzerinden duyurdu ve biraz da hislerimize tercüman oldu: “Bunu yapıyor olduğuma inanamıyorum lan!”. Biz de inanamıyoruz Seth, senin yapıyor olduğuna da hâlâ inanamıyoruz; ama temkinliyiz, inanmak istiyoruz!

Garth Ennis ve Steve Dillon’ın yarattığı Preacher, hatırlayacaksınız, kendisine geçen haftalarda baya sağlam bir kadro oluşturmuştu. Marvel evreninin Howard Stark’ı Dominic Cooper başrolde Jesse Custer olarak karşımıza çıkacak, onun ölümcül suikastçi sevgilisi Tulip O’Hare’i ise yine Marvel TV dünyasından Ruth Negga canlandıracak. Cassidy’yi Joe Gilgun, Arseface’i Ian Colletti oynayacak. Diğer büyük roller ise henüz sadece bir bölümlük planlama yapıldığı için hâliyle belli değil.

ZZ3124C1C6-700x525

Bu bölüm eğer beğenilirse, AMC sezonunu yayınlamak üzere Rogen ve Goldberg’e sipariş verecek. Bu sezonunda 2016 baharında yayınlanması bekleniyor. Eğer beğenmezse, Rogen ve Goldberg kuvvetle muhtemel önce başka kanallara gidecektir; eğer alıcı bulamazlarsa da muhtemelen o pilot bölüm “bir şekilde” yolunu internete bulacaktır. Yani bir veya öteki şekilde, en azından bir saatlik bir Preacher uyarlaması izleyeceğimiz kesin. Bakalım nasıl bir şey olacak?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.