Şu iki senelik salgın sürecinde eğlence sektörüne baktığımızda gördüğümüz en büyük olaylardan biri zaten son yıllarda artan önemleri iyice katlanan diziler. Streaming savaşlarının fazlasıyla kızıştığı bir dönem, bir de bu virüs ile insanların evlerine tıkanıp ‘’Ne izlesek?’’ sorusuyla birleşince inanılmaz bir arz oluştu.

Kimi diziler dikkat çekti kimileri ise unutuldu gitti çoktan. Biz, geekliğin de getirdiği heves ile çizgi roman uyarlaması olanlara ekstra ilgiyle yaklaştık tabii, her zaman olduğu gibi. Geçen sene belki de virüsün ilk yılı da olması sebebiyle bu açıdan çok iç açıcı değildi ama geçtiğimiz sonbahardan beridir bu durum artık geçerli değil. The Boys, Invincible, WandaVision, Sweet Tooth ve son aydaki Loki de derken her yerimiz çizgi roman uyarlaması oldu yine. Daha geçen What If…?’in haberini yapmışken şimdi de ondan bir sonraki Disney+ dizisi olacak olan Hawkeye’dan yeni haberler geldi.

Dizimiz 24 Kasım Çarşamba günü geliyor ki bu da Disney’in Loki ile başlattığı “Çarşambalar yeni cumalar” kararına uygun. Ben çok memnun değilim açıkçası bu olaydan çünkü cuma günü olduğunda en azından hafta sonumuz oluyordu spoiler yemeden dizi izlemek için fakat bu hâliyle hafta içinin meşguliyeti yüzünden bir izlemeyi kaçırdığımızda, cuma gününe kadar oradan buradan bir sürü şey görüyoruz ve bu da çok sinir bozuyor.

Dizinin geleceği tarihi ve benim can sıkıntımı okuduğunuza göre, şimdi de diziden gelen ilk resmi görüntüye bakalım. Yayınlanan görselde Clint, kendisinin büyük bir hayranı olan Kate Bishop’ı antrenman yerinde ziyaret ediyor. Ben diziyi bayağı merakla bekliyorum ve bu görüntü de iştahımı arttırmasa da olumsuz bir etki yapmadı. Görüntünün asıl heyecanlandıran yönü ise internette dönen “Fragman da yakındır o hâlde” tahminleri ki mantıklı geliyor kulağa.

Black Widow’u izleyenlerin tahmin etmekte zorlanmayacağı şekilde Yelena karakterini canlandıran Florence Pugh’un birden fazla bölümde görüneceği; ilham aldığı kaynak Matt Fraction’ın çok övülen ‘’My Life As a Weapon’’ dönemi olan ve muhtemelen Clint Barton karakterini de son kez izleyeceğimiz seriye dair bayağı heyecanlıyım ve Disney+’ın MCU için ne kadar harika bir fırsat olduğunu bir kez daha göreceğimizi düşünüyorum. Bu fırsat da elbette, filmlerde yeteri kadar ekran süresi alamayan karakterleri daha detaylı şekilde işleyebilme fırsatı.

Gerçek olması muhtemelen olan fakat spoiler sayılabileceği için yazmayacağım başka bir karakteri de barındıracak olan Hawkeye için siz ne düşünüyorsunuz? Sever misiniz kendisini? Yoksa “Bu adam Age of Ultron’da niye ölmedi ki!” diyenlerden misiniz? Cevabınızı bir oka takarak, bize doğru gerdiğiniz yayla aşağıdaki kısma yollayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.