Steven Moffat‘ın kalbimizle oynadığı oyunların son bölümündeyiz. Moffat reyiz bir yandan yeni doktoruna kavuşan Doctor Who’yu yazdığından, henüz takvimi tam oturtmadığını söyledi “Sherlock’un 4. sezonu ne zaman geliyor?” diye sorulduğunda. Sonra da heyheylendi mi artık, bilemiyoruz fakat şu ifadeleri kullandı:

Biliyorsunuz, yapabildiğimizi yapacağız ama kaliteden hiç ödün vermeden – sorun da bu. Eğer insanların iki sene beklemesi gerekiyorsa, insanların iki sene beklemesi gerekiyor. Bir sonraki James Bond filmi ne zaman? Biliyorsunuz, bu her zaman karşınıza çıkan bir türden dizi değil. Sadece değil. İyi haber ise bu muhtemelen nadiren karşımıza çıkmaya uzun, uzun süre devam edeceği anlamına geliyor.

sherlock-his-last-vow-moriarty-miss-me

Biz sizi hiç yormayalım, hemen mealini yayınlayalım: Moffat’ın başka işleri var, dolayısıyla Sherlock’a bir dizi değil de bir film muamelesi yapmak kendi akıl sağlığınız için bundan sonrasında en faydalı hareket olacaktır.

Bu arada hakikaten bir sonraki James Bond ne zaman çıkıyor?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.