Kabul edelim, geekler olarak ne kadar güzel dizi izlersek izleyelim, bazı dizileri mumla arıyoruz. İşin garip tarafı bu dizilere karşı duyduğumuz özlem ve hasretin, dizilerin güzel ya da kötü olmasıyla hiçbir alakası yok. Lost, Breaking Bad ve tabii ki Game of Thrones gibi yapımları tüm dünya ile aynı anda izlemek, yorumlamak, saatlerce arkadaşlarımızla ya da dünyanın öbür ucundaki insanlarla birlikte teoriler üretmek, dizilerin kendisinden çok daha büyük bir zevk veriyordu. Bu yüzden bir şekilde bu dizilere benzer dizilerin gelmesini istiyorduk ama inanın bugün vereceğim haber gibi değil. HBO, Kit Harrington’ın başrolünde olacağı ve Jon Snow’a odaklanan bir Game of Thrones dizisi yapmayı planlıyor!

Kaçırdığım bir şey var mı diye başımıza gelen olayları bir kez tekrar etmek istiyorum izninizle. 2011 yılında HBO, George R. R. Martin’in aynı isimli eserinden uyarlanan Game of Thrones isimli diziyi yayınladı. Tüm dünyada çok sevilen dizi, toplamda beş kitabı yayımlanan seriden beş mükemmel sezon çıkardı. Hikâyenin devamını kendileri yazmak zorunda kalan David Benioff ve D. B. Weiss ikilisi, çok sevdiğimiz diziyi bir hilkat garibesine çevirerek dizi tarihinin gördüğü en büyük fiyaskolardan birine imza attılar. Şimdi ise HBO; hâlihazırda hikâyesi ilgi çekici olmaktan fazlasıyla uzaklaşan John Snow’a, George R. R. Martin’in hiçbir zaman anlatmadığı bir hikâye üzerinden dizi yapmaya karar veriyor. Yahu kimse bunun iyi bir fikir olmadığını göremiyor mu?

Bakın az önce de söylediğim gibi Game of Thrones dizisini ben de çok özledim. Fakat bu evrende o kadar mükemmel hikâyeler var ki anlatılacak. Önümüzdeki aylarda gösterime girecek House of Dragon bunlardan sadece biri. Diğer taraftan Robert Baratheon’un isyanı, ilk insanların Westeros’a gelişi, Uzun Gece ve Duvar’ın yapılışının yer aldığı Kahramanlar Çağı ve daha bir sürü dizisi yapılmaya müsait birbirinden mükemmel hikâye bulunuyor bu evrende. Neden illa Jon Snow’un aşırı sıkıcı hikâyesinde ısrar edersiniz ki? Bir de George R. R. Martin’in yazdıklarının dışına çıktığınızda elinize yüzünüze bulaştırdığınızı niye kabul etmiyorsunuz?

Şikâyetlerimi bir kenara bırakıp asıl soruyu soralım: Peki, bizi bu dizide ne bekliyor? Öncelikle orijinal serimizin sonunda Jon Snow artık hiçbir amacı kalmayan Night’s Watch’a sürgün edilmiş, Arya Westeros’un batısını araştırmak için seyahate çıkmış, Sansa Winterfell’in kraliçesi olmuş ve son olarak Bran Winterfell’in özerkliğini istemesiyle artık altı krallıktan oluşan Westeros’un hâkimi olmuştu. HBO’nun planladığı dizi tam olarak böyle bir dünyada yer alacak ve Jon Snow’a odaklanacak. Jon Snow’un yolunun çok fazla King’s Landing’e ya da batıya düşmeyeceğini bildiğimiz için Arya ve Bran Stark’ı göremeyiz fakat belki Sansa’ya bir uğrayabiliriz.

Siz ne diyorsunuz sevgili geekler Game of Thrones’un devam dizisi hakkında? Sizce iyi bir fikir mi? Yoksa siz de benim gibi temkinli yaklaşanlardan mısınız? Yorumlarınızı bekliyorum.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.