Hatırlar mısınız bilmiyorum, bundan birkaç yıl önce, The Last of Us’ın ikinci oyunu çıkmadan ve ikinci oyunun çevresinde, tüm oyuncuları utandırması gereken birtakım tartışmalar yaşanmadan evvel, bu müthiş oyunun başındaki isim Neil Druckmann, The Last of Us bir filme dönüşmesin diye açıklamalar yapıyordu. Olası bir film senaryosu düşünüldüğünde o senaryo da Neil Druckmann’a emanet edilmişti ve Joel, her zaman Troy Baker; Ellie, her zaman Ashley Johnson olmalıydı. Gerçi, o açıklamada zikredildiği gibi, Uncharted’ın Nathan Drake’i de her zaman Nolan North’tu ama onun da yüksek bütçeli bir film uyarlaması hâlihazırda, Tom Holland‘ın başrolüyle yolda. Demek ki 2018’den bu yana bir şeyler, işin en yetkilisi bir zamanlar aksini dile getirse bile, değişmek zorunda.

Şimdi, yapımcısından oyuncu kadrosuna kadar belirlenmiş ve çekimleri başlamış bir The Last of dizisi mevcut ve diziden gelen ilk görsele bakıyoruz. Buyurun aşağıda:

Naughty Dog‘un instagram hesabından paylaşılan görselde Ellie ve Joel’i, The Last of Us‘ın bizlere tanıdık gelen dünyasında görüyoruz. Arka plandan yapılmış olan bu çekimi oyundan ayırmak bence neredeyse imkânsız. Hatta bana, “‘The Last of Us, yirmi yıl sonraki teknolojiyle yeniden düzenlenseydi ne olurdu‘yu anlatan bir resim çizdik” denseydi, ona da inanırdım sanırım. Gelin görün ki uyarlaması yapılan materyalin, medya farkı haricinde birebir aynısı olmak, her zaman iyi bir anlam taşımıyor olabilir. Zira dizinin, oyunlarda anlatılanlardan farklı bir şey anlatmayacağı; sadece onları daha da zenginleştireceği söylenmişti ve eğer böyle olursa zaten kendi başına ‘etkileşimli film‘ diye ifade edebileceğimiz bu oyunun, diziye uyarlamasının ne mânâsı var, onu da tartışmamız gerekiyor diye düşünüyorum.

2020’nin Mart ayında duyurulan ve HBO bünyesinde hazırlanan The Last of Us dizisinin başrollerinde, Pedro Pascal ve Bella Ramsey‘i izleyeceğiz. Her ikisini de Game of Thrones‘ta ayrı ayrı sevdiğimiz bu iki oyuncu, orada olmasa bile The Last of Us dizisinin sunduğu imkânla bu sefer beraberce, aynı sahneleri paylaşarak kalbimize dokunacaklar. Kadroda ayrıca Fringe‘den tanıdığımız Anna Torv, Tess rolüyle ve Agents of Shield‘ın Ghost Rider’ı Gabriel Luna, Joel’in kardeşi Tommy rolüyle bulunuyorlar. Dizinin kendisi ise eleştirmenler ve izleyicilerden tam puan alan Chernobyl’in yönetmeni, yazarı ve yapımcısı Craig Mazin‘e emanet. Neil Druckmann’ın bizzat projenin içerisinde yer aldığı ve dizinin bir bölümünü de onun çekeceği de diziden gelen diğer bilgiler arasında.

Sizler nasıl buldunuz paylaşılan fotoğrafı? Ben bir yandan, oyunlardan yapılan uyarlamalara karşı mecburen sahip olduğum çekinme refleksiyle “Ne gerek vardı“, derken bir yandan da baba-kız hikâyeleri canımı çok yaktığı için, dizi çıktığında bütün işi gücü bırakıp, delilerce başına oturacağımı biliyorum. Sizde durumlar nasıl, onu da yorumlarda konuşalım.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.