Bundan birkaç yıl önce açıklanan, açıklandığı gibi de dizi serüvenine Buffy the Vampire Slayer ile başlayıp, Firefly ile devam eden geekleri bolca sevindiren bir proje vardı. HBO bünyesinde, Joss Whedon’un yaratıcılığından çıkan öyküsüyle dikkat çeken The Nevers isimli diziden bahsediyorum. Önümüzdeki ay izleyiciyle buluşacak olan diziden yeni bir tanıtım filmi geldi de, ondan rahatsız ediyordum.

Buyurun, hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Başrollerinde, Amalia True rolünde Laura DonnellyAnn Skelly ve Olivia Williams yer aldığı dizinin yaratıcı, başyazar, yönetmen gibi bütün kontenjanlarında, duyurulmasından yapım sürecinin ilk aşamasına kadar Joss Whedon yer alıyordu. Fakat sonra küresel bir salgın peyda oldu, Whedon da kendi açıklamasıyla bu kadar zorlu şartlara sahip bir dönemde, yorulduğu için projeden çekildiğini ancak dizi için her ne kadar kendisi sonraki sürece dâhil olamasa da büyük bir heyecan duyduğunu söyledi. Whedon’dan boşalan koltuğa ise başyazar olarak Philippa Goslett getirildi. Phillippa Goslett’in senaristliğini yaptığı diğer işler arasında Neil Gaiman’ın kısa öyküsünden uyarlanan 2017 yapımı Partilerde Kız Tavlama Sanatı ve 2018 yapımı Magdalalı Meryem yer alıyor.

Kraliçe Viktorya’nın hükümdarlığının son yıllarında geçecek olan yapım, çoğunluğu kadınlardan oluşan ve tanıtım filminde de beş yüz kere falan duyacağınız üzere “The Touched” ismiyle anılan bir grup olağanüstü güçlere sahip insana odaklanıyor. Dizinin pilot bölümünde, 1899 yılında Londra’ya gideceğiz. Üç yıl önce, açıklanamayan bir olayın kendilerine bahşettiği olağanüstü güçlere kavuşan ve The Touched ismiyle bilinen kimseler, toplumda kendilerine karşı yükselen antipatiden korunmak için harekete geçecekler. Bu esnada ise Ben Chaplin’in karakteri Frank Mundi, Amy Manson‘ın canlandırdığı Maladie isimli, tehlikeli bir seri katilin cinayetlerini araştırıyor olacak.

11 Nisan 2021’de izleyiciyle buluşacak olan The Nevers; içerisinde bir dedektiflik öyküsü barındıran, üzerine farklı güçleri olduğu için dışlanan insanları konu edinen bir bilim kurgu – dönem draması oluşuyla kafadan beni çekmişti. Yayıncı kanalın HBO olması, güven verici bir artı olarak duruyor. Tanıtım filmi de gayet iyi gözüküyor. Buradan sonrası izlemeye kaldı, siz ne dersiniz?

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.