Temmuz ayının gelmesiyle birlikte geekler olarak beklediğimiz ve şurada da heyecanımızı sizlerle paylaşmak adına listelediğimiz birçok yapım var. Bunlardan bazıları, benim bu satırları yazmamın üzerinden çok zaman geçmeden vizyona girecek olan Black Widow gibi uzatmalı fakat görece yeni şeyler anlatacaklar bizlere; bazıları da önceki sezonlarını devam ettirecekler. Bugün bir tanıtım filmi yayınlanan Masters of the Universe: Revelation ise bu ikisinin arasında ama ikisinden de daha farklı bir yerde duruyor.

Gölgelerin gücü adına, güç bende artık!” cümlesiyle aklımıza kazınan He-Man, bugün pek çoğumuza belki yabancı gelse de bir nesli, başından sonuna etkilemiş bir yapımdı. Üzerinden geçen, saysak yaşımızın ortaya çıkmasından üzüleceğimiz yıllardan sonra bu yapım, Netflix bünyesinde, sevenleriyle yeniden ve elbette özgün animasyona yetişemeyen yeni nesillerle ise en baştan buluşacak. Buyurun, hemen aşağıda da tanıtım filmi var:

Aslında karakterlerin hikâyesini özgün serinin bıraktığı yerden devam ettirecek olan yapımın seslendirme kadrosunda, bizlerin her şeyden önce Luke Skywalker ve sonrasında Batman animasyonlarından seslendirmesiyle tanıdığımız Mark Hamill başta olmak üzere Sarah Michelle Gellar ve Chris Wood gibi efsane isimler bulunuyor. Burada da bitmiyor elbette, bir He-Man uyarlamasından bahsediyoruz, Chris Wood’un He-Man‘i ve Hamill’in Skeletor‘unun yanında; Game of Thrones dizisinde Cercei olarak izlediğimiz Lena Headey ve Davos rolünde çokça sevdiğimiz Liam Cunnigham da Masters of the Universe: Revelation karakterine sesleriyle hayat verecekler.

Belli ki umabileceğimiz şekilde uzun bir maceranın ilk kısmını içeren Masters of the Universe: Revelation, 23 Temmuz 2021 tarihinde Netflix bünyesinde seyirciyle buluşacak. Kendi adıma aşırı bulanık ama buna rağmen bir o kadar da nostalji hissimi fazlasıyla tetikleyen yapıma bir şans vereceğim diye düşünüyorum. Eh, tanıtım filmi de baya baya izlenebilecek gibi görünüyor açıkçası. Sizler He-Man’e yetiştiniz mi, yetiştiyseniz özlediniz mi yahut ismini duydunuz ve bu kervana katılmak için heyecan duyuyor musunuz? Yoksa hiç ilgimizi çekmedi, keşke en baştan bu markaya yönelik yepyeni bir iş yapılsaydı mı derdiniz? Bu ve bunun gibi pek çok şeyi konuşmak için yorumlarda sizleri bekliyor olacağım.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.