Uygulayıcı yapımcılığını Rome ve The Mentalist gibi başarılı dizilerle kalbimizi kazanmış Bruno Heller’ın üstleneceği Gotham hakkında heyecanlıyız değil mi? Batman Batman olmadan önceki Gotham’ı, Frank Miller’ın meşhur Year One‘ına benzer bir şekilde şehre yeni atanmış James Gordon’ın perspektifinden deneyimleyeceğiz. Daha önce dizinin tam teşekküllü bir fragmanı gelmiş, izlemiş, beğenmiştik. Fakat o iyi çocukları ilgilendiriyordu. Batman olmasa da, Gotham’da geçen bir dizi şehrin manyaklarını es geçebilir mi?

E geçemedi ki yaklaşık 30 saniyelik küçük bir teaser’ı da kötü adamlara ayırmışlar. Anlaşılan ilk sezon boyunca üç kötüyle uğraşacağız: o sıralarda düşük seviye bir suçlu olan The Penguin (Robin Lord Taylor), bir “iş kadını” olarak tanımlanan Fish Mooney (Jada Pinkett Smith) ve hepimizin en sevdiği hırsız Catwoman (Camren Bicondova). Şimdi burada belirtmek lazım, kuvvetle muhtemel ilk sezon bu ekiple geçecek ama, sonrasında Gordon’un bunlarla uğraşmaya devam edip etmeyeceğini büyük ihtimalle izleyici tepkisi belirleyecek. Örneğin dizinin ön izlemesini yapan eleştirmenlerin hemen hemen hepsi Robin Lord Taylor’ın The Penguin performansından ne kadar etkilendiklerini yazdılar; eğer izleyiciler de aynı fikri paylaşırsa, Penguin ikinci sezona da uzanabilir. Aynı şekilde Jada Pinkett Smith’in Fish Mooney performansı da büyük övgü toplamıştı; ona da bakılı olmak gerek.

Fish_Mooney_Gotham

Fakat yine altını çizmek lazım, Bruno Heller tüm dizinin bu üç kötü ile uğraşmayacağını da net bir şekilde belirtiyor. Hatta Heller verdiği röpörtajlardan birinde, Joker’in illa ki diziye geleceğini söylemiş; yapmışken tam yapmak için de ciddi uğraş sarf ettiklerini ifade etmişti. Yani muhtemelen şu üçlü arasında en az hayran sevgisi kazanabileni, sezon sonunda dramatik bir şekilde diziden ayrılacaktır. Artık bu ölüm mü olur, Arkham tımarhanesine tek yönlü bir bilet mi olur orasına Heller karar verecek.

Fragman şu şekil. Ne diyorsunuz sevgili Geekyaparlar? Sonbaharda dizi başlayınca hep beraber izliyoruz değil mi?

http://www.youtube.com/watch?v=islRZ_ygKk8

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.