Fotoğrafları CBS yayınladı, biz de CinemaBlend sitesinden gördük aldık. Bundan sadece iki hafta sonra kepenkleri kapatacak olan How I Met Your Mother’ın son bölümü “Last Forever”dan yayınlanan fotolar bunlar. İlk başta gayet masumane başlıyorlar. Mesela şu aşağıda gördüğünüz, daha önce defalarca şahit olduğumuz tüm grup sarılma sahnesi gibi:

How I Met Your Mother Finali Grup

 

Mekan belli, grup aynı, düğün kıyafetleri sabit, o yüzden burada bir sıkıntı yok. Zaten son bölümün Barney ve Robin’in düğününden sonra geçeceğini de biliyoruz. O düğün End of the Aisle bölümünde vuku bulacak ve anladığımız kadarıyla Lily ve Marshall’ın da düğününe flashback yapacak. Buraya kadar sıkıntı yok. How I Met Your Mother finali, eğer popüler teori doğru çıkarsa, flashforward’larla bezeli olacak ve annenin ölümünü de gösterecek, o yüzden aşağıdaki fotodaki hüzünlü havayı da anlayabiliyoruz.

Last Forever Part One

Ama anlayamadığımız şeyler şu fotoğraflardan sonra başlıyor. Burada çok net bir şekilde Barney’nin MacLaren’s’ta oturup, The Playbook II’yi kullandığını görüyoruz. Niye? Barney’nin neden The Playbook II’ye ihtiyacı var? Yoksa Robin ve Barney boşandı mı? Kağıt üzerinde zaten ikisi de boşanmaya meyli olan, çok ilişki yürütemeyen karakterler. Eğer durum buysa, belki aşağıdaki fotoğrafı da açıklar…

How I Met Your Mother Finali Robin

Saçlar ağarmış, Robin tek başına yemek yiyor. Ted’de onunla karşılaşmışa benziyor, açıkçası resimde pek de sözleşip buluşmuşlar gibi bir hava yok. Eğer Barney ve Robin boşanmışsa, Anne de ölmüşse, belki de o zaman yıllar önce yaptıkları pakt devreye girer, 40’ımızda ikimiz de bekarsak, birbirimizle evlenelim. Ted’in zaten hiçbir zaman Robin ekseninden çok uzaklaşmadığını biliyoruz. İşte o zaman, Ted’in tüm bu hikayeyi çocuklarına anlatma sebebi, Robin ile ilgili olan tüm detaylarıyla birlikte anlatma sebebi iyice ayyuka çıkar. Ted Robin ile evlenmek üzeredir ve bu yüzden çocuklarına haberi bu şekilde verir. Ben Robin teyzenizle evleniyorum, o yüzden de hikayeyi Robin teyzenize ilk seni seviyorum dediğim günden aldım ve hikayenin %90’ı ona ne kadar aşık olduğum üzerineydi.

Bu eğer böyle olursa, diziyi kötü hatırlamam için gereken her şey vuku bulmuş demektir. Annenin ölümü naif bir şey, basit ama çok etkili. Sadece böyle biten bir diziyi yıllar sonra “Vay arkadaş How I Met Your Mother finali de ne güzeldi, dizi de çok iyiydi ha” diye hatırlarım, ama eğer sonunda yine meseleyi Robin’e bağlarlarsa, işte o zaman saçma bir final izlemiş oluruz ve biliyoruz ki saçma finaller dizinin hafızasını komple değiştirirler. İnanmayan Dexter hayranlarına sorsun.

Finalden yayınlanan diğer fotoğraflar ikinci sayfada. Ne diyorsunuz, biz mi fazla yorum katıyoruz bu fotolara? Sizin teoriniz ne? Robin’le Ted sonunda beraber olsalar nasıl olur? Yorumlarınızı bekliyoruz.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.