Lifetime bünyesinde 2 Haziran 2019’da başlayan ve başrolünü Georgia Flood’un üstlendiği yeni komedi – drama dizisi American Princess’in ilk bölümünü izledik. İzlemişken de izlenimlerimizi sizinle paylaşalım dedik. Bakalım American Princess nasıl bir diziymiş?

american-princess-cast

İlk Bölüm Canavarı, üstümüze yağan yüzlerce dizi arasından hangisi kime gider, değer mi değmez mi, bakmaya karar vermiş bir canavardır. İlk bölüme bakar, azıcık wiki kurcalar, tavsiyelerini verir kaçar! Dizilerle ilgili yorumlar kesinlikle objektif değildir, geek izleyicinin keyfine göre ayarlanmıştır! Bu yazılarda sadece ilk bölüm ile ilgili olmak üzere spoilerlar olabilir.

Özet Geç!

Düğün gününde müstakbel kocasını başka bir kadınla yakalayan sosyetik ve çıt kırıldım Amanda’nın yolu, geçimlerini sağlamak için 15. yüzyıl İngiltere’sinde yaşıyormuş gibi davranan insanların bulunduğu bir Rönesans Festivali’ne düşer ve olaylar gelişir.

Ne Kadar Uzun?

İlk sezonu hâlihazırda yayınlanmakta olan dizi, ortalama 40 dakikalık bölümlerden oluşuyor.

Neyi Seven Bunu Da Sever?

Crazy Ex Girlfriend

Ne Beklemeyin?

How I Met Your Mother

Biraz Daha Detay ve Yorum?

American Princess ilk bölümüyle klişe bir başlangıç yapıyor. Açıkçası karakterler de özgün değil, her biri bir başka stereotip havası veriyor. Öte yandan, yer yer hem iğneleyici hem de gittikçe müstehcenleşen bir mizaha sahip oluşu sebebiyle klişeliğini göz ardı edebileceğimiz bir yere gidebilir. Hemen her konuda espri çevriliyor, bölüm ilerledikçe kendinizi baya ayrımcı veya cinsiyetçi bir espriye gülümserken bulabiliyorsunuz. Yalnız, +18 içeriğe itirazınız varsa baştan önermiyorum.

Devamı Nasıl Olur?

Bir süre daha Amanda’nın şimdiye kadar yaşamış olduğu hayat ve bu yeni ortam arasında bocalamalarını izleriz, bir yerden sonra da Rönesans Festivali’nde gerçek benliğini keşfeder, kendisine uygun bir romantik ilişki bulur falan.

Ve Sonuç! İzler Miyim?

American Princess çerezlik bir dizi. Çok iyi mizah, harika bir olay örgüsü, aman aman özgün karakter yazımı beklemeyin. İyi bir çerezlik dizi arıyorsanız, vaktiniz kaybolmaz. Benim gibi şehrin bunaltıcı havasından, baskıcı ailelerden ve rekabetçi kariyer ortamlarından uzaklaşıp özgürlüğünü keşfeden insanlar temasını seviyorsanız rahatlıkla izleyebilirsiniz.

ilkbolumcanavari_gideri var

 

Diğer “İlk Bölüm Canavarı” Yazıları İçin:

Broadchurch – Nasıl Dizi?

Casual – Nasıl Dizi?

Crazy Ex Girlfriend – Nasıl Dizi?

The Good Place – Nasıl Dizi?

Yazar

İlk Bölüm Canavarı, üstümüze yağan yüzlerce dizi arasından hangisi kime gider, değer mi değmez mi, bakmaya varar vermiş bir canavardır. İlk bölüme bakar, azıcık wiki kurcalar, tavsiyelerini verir kaçar! Dizilerle ilgili yorumlar kesinlikle objektif değildir, geek izleyicinin keyfine göre ayarlanmıştır! Bu yazılarda sadece ilk bölüm ile ilgili olmak üzere spoilerlar olabilir.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.