Invincible bundan birkaç ay önce yeni sezonu adına bizlerle meta sınırlarında bir video paylaşıp bu sene bitmeden de geleceğini haber etmişti. Düzenlenen San Diego Comic Con paneli sayesinde ise sonunda yeni sezona dair gerçek bir fragman görmüş olduk.

Paylaşılan fragman ne yazık ki pek başarılı değil. Sezona dair gördüğümüz şeyler anca videonun yarısını doldururken, kalan süreyi seslendirme sanatçılarının isimleri doldurmuş. Tabii bu durum biraz can sıkıcı olsa da kadronun hem ilk sezondan devam eden Sandra Oh, Steve Yeun, J.K. Simmons gibi isimlerini karakterlerinden repliklerle görürken bir yandan da yeni sezonla gelecek olan birçok ismi öğrenmiş olduk. 9 Kasım’da bizlerle buluşacak yeni Invincible sezonundan bir buruk gelişme ise bu sene sekiz bölümün ilk dördü yayınlanacakken, kalan dört bölüm için yeni yıl başını beklememiz gerekmesi ne yazık ki. Bu arada iyi bir haber de verelim: SDCC katılımcılarına izletilen ve Gillian Jacobs tarafından seslendirilen Atom Eve karakterine özel bölüm Prime Video üzerinden yayınlanmış durumda. Invincible özleminizi giderip biraz daha dişinizi sıkmanız için güzel bir teselli.

Daha önce de dediğim gibi The Boys ile beraber en iyi iki süper kahraman dizisinden biri olan Invincible ilk sezonundaki kaliteyi koruduğu sürece mutlu edecektir bizi. Bu kadar uzun bekliyor olmak sinir bozucu ama artık ona da alıştık bu tür bütçe gerektiren işler için. Hatta fragmanın girişine de buna gönderme yapan replikleri koymuşlar. Bu sezonu ikiye bölmelerindeki en büyük sebep heyecanı güncel tutmak bence. 2024 başında son dört bölüm de yayınlandığında en azından sene başından da biraz kredi kazanacak Prime Video platformu.

Siz teaser fragmanı beğendiniz mi? Atom Eve bölümünü izleyecek misiniz? Amber karakterinin ölmesini umut ediyor musunuz benim gibi? Yorumlarda biraz daha sabretmeyi deneyin.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

2 Yorum

 1. Yalnızsinefil Cevap ver

  Spoiler var. Amberdan insanlar neden nefret ediyor anlamiyorum. Mark sadece incel oldugu icin onunla beraber oldu. Ikiside iliski konusunda genç ve tecrubesiz idiler.
  Fragmani cok asiri iyi deyildi pek bi sey vermedi. Hic olmazsa omnimani ve oliveri görecegimizi biliyoruz. Bir de posterda arkada portaldan geçen angstrom levy abi görünüyor. Squidlerde bu sezon gorulecek bence çünki yeni posterde o da var idi. Ben monster girl ve robotun flaxan diyarı maceralarını ne zaman gostericekler, gostericekler mi merak ediyorum. Dizinin ilk bolumunde oliveri görecegimizi IMDbden biliyoruz. Yani çizgi roman gibi gidiyor hikaye. Bu da o demekdir ki ilk bolumde veya ikinci bolumde marki döven 2 viltrumite gorecegiz. Umarım her sey güzel olur ve siz de güzel yazilar yazmaya devam edersiniz. Teşekkürler.

  • Göksu Gün Alioğlu Cevap ver

   Klasik Karen meselesi işte. Özellikle ABD’li izleyicilerin içindeki toksik tayfaya ait temelsiz, sebepsiz ve irrasyonel bir kadın karakter taşlama hareketi. Neredeyse her popüler dizi ve filmde romantik ilişkisi olan en az bir kadın karakter için yapılır bu. Kimilerinde saldırgan duygularla yüklü kadın düşmanlığından da kaynaklanıyor olabilir söz konusu karakterlere karşı bu tarz tepkiler. Özgüven yoksunu, duygusal zekası kıt, bütün kadınları hayatındaki toksik kadınlara göre değerlendirme gafletine düşen ve hayattaki başarısızlıklarının ve acılarının hıncını kurgusal karakterlerden çıkararak gücünü ve aklını kanıtlayacağını zanneden birtakım kompleksli erkek izleyicilerin (bilhassa ABDli) kaba gürültüsü. Belki aralarında kadınlar da vardır ama ben şu ana kadar erkek izleyiciler arasında mantıksız bir “Omni-man ve Amber: Hangisi daha iyi, sempatik ve affedilebilir?” tartışmasını ve Amber nefretini gördüm. Bu karşılaştırma külliyen saçmalık bence. Ayrıca her ne kadar Amber bazen gereksiz sert ve gıcık gibi davransa da Mark’ın Invincible olduğunu öğrenmeden evvel onun olay yerini aniden insanları kurtarmak için terk ettiğini ve buluşmalara da bu sebeple geç kaldığını bilemezdi ki. Süperkahramanlığın herkes tarafından bilinen bir gerçeklik olduğu bir dünyada bile bir insan hemen ilk çıktığı bireyin süperkahraman ya da süperkötü olup olmadığını düşünmez. Bir de yani dediğiniz gibi Amber çok genç ve tecrübesiz. Daha 17-18 yaşlarında bir lise son sınıf öğrencisi. Tüm özgüvenine ve dominant duruşuna rağmen kemik ve beyin gelişimi henüz tamamlanmamış toy bir ergen.

   Bir de bu Karen meselesi Breaking Bad’deki Skylar gibi kompleks ve hikaye boyunca çok ön planda olan yetişkin bir kadın karakterin başına gelince çok garip durmasa da (Skylar konusunda da bence Karenci tayfa haksızdı. Vince Gillian bile yakın zamanda neden Skylar’ın Walter’dan daha çok nefret topladığını pek anlayamadığını söylemişti.) Amber gibi yan karakterin de yan karakteri olan masum bir genç kıza yapılınca sözkonusu tepkiyi kusan izleyicilerin zekasından şüphe ediyorum.

   Bence o Flaxan maceraları üçüncü ya da olursa dördüncü sezona kalır. Çünkü o olaylar çizgiroman serisinde epey ilerilerde. Bence bu sezon en fazla 50. sayıya kadarki olayları içine alır.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.