Harry Potter serisiyle İngiltere kraliçesini geçecek bir servete, diğer tüm yazarları kıskandıracak bir şöhrete ve Dalai Lama’yı kıskandıracak bir sevgiye erişen J.K. Rowling’in Harry Potter sonrası yaptığı ilk iş, bizi kandırmak olmuştu. Bu hikayeyi biliyorsunuz değil mi? Harry Potter romanları bittikten sonra kendini bir anlamda sınamak isteyen Rowling, kendi adıyla yayınladığı The Casual Vacancy / Boş Koltuk’tan önce Robert Galbraith mahlasıyla “Guguk Kuşu” adlı bir romana imza atmıştı. Roman kendi çapında yeterli bir başarıya sahip oldu, fakat tabii sonrasında insanlar parçaları birleştirince satışlar katlandı. İşte şimdi o roman, daha doğrusu o romanın baş karakteri Sherlock’u da yapan BBC’nin elinde dizi oluyor!

The Cuckoo’s Calling adını taşıyacak dizi, 2015 başında çekimlere başlayacak. HBO ve BBC’nin geliştirdiği Boş Koltuk dizisinden bağımsız üretilecek olan The Cuckoo’s Calling, gizli dedektif Cormoran Strike’ın maceralarını anlatacak. Anladığımız kadarıyla BBC format olarak klasik bir polisiye peşinde. Tabii mevzubahis kanal Wallander ve Sherlock gibi efsanelere imza atmış bir kanal olunca, öyle CSI gibi bir şey beklemememiz gerekiyor. Bizim BBC’ye güvenimiz tam!

jk-rowling-author-photo-harry-potter-and-the-deathly-hallows-book-cover-photo

Dizinin şu an ne yazarı, ne yönetmeni, ne de baş rol oyuncuları belli. Bildiğimiz tek şey Rowling’in diziye danışmanlık yapacağı. BBC de diziye haliyle ciddi bir ehemmiyet yüklemiş durumda. Yani prodüksiyon değerleri yüksek, bütçesi şişkin olacaktır. Ötesinde bir şey için net konuşmak mümkün değil, ama 2015 başında çekimler başlayacaksa somut bilgiler yakında akmaya başlar.

Cormoran Strike’ın intihar gibi gözüken bir ölümü araştırmasını anlatan The Cuckoo’s Calling; süpermodellerin, zenginlerin ve elitlerin yaşamının karanlık yüzünü anlatan bir roman. Romanın resmi tanımı şöyle diyor: “Detektifleri bildiğinizi sanıyor olabilirsiniz, ama Cormoran Strike gibisini görmediniz. Zengin ve şöhretli kesimi tanıdığınızı sanıyor olabilirsiniz, ama onları böyle bir soruşturma altında görmediniz”. 2015 gelsin, dünya gözüyle göreceğiz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Yorum

  1. O berbat kurgudan ne kadar iyi bir dizi çıkabilir ki.
    “Detektifleri bildiğinizi sanıyor olabilirsiniz, ama Cormoran Strike gibisini görmediniz.” Evet, bu kadar düz ve ilgi çekici olmayanını hiç görmemiştim. “Zengin ve şöhretli kesimi tanıdığınızı sanıyor olabilirsiniz, ama onları böyle bir soruşturma altında görmediniz.” Valla onu da epeyce gördük aslında ama bir mankenin pırıltılı yaşamında karşılaştığı sorunlar ilgimi gerçekten çok az çekiyor.

  2. Berke Marankoz Cevap ver

    Polisiye hayranı kişileri okurken sıkacak aşırı sıradan bir kitabın dizi olmasından daha komik bişey olamazdı neyse siz daha iyi bilirsiniz tabi

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.