Ne yalan söyleyeyim, Marvel’ın artık gelmesine günler kalmış olan Jessica Jones serisine çok motive değildim. Çizgi romanda karakter olarak benim gözümde Luke Cage’in eşi olması dışında -Alias serisini okumadığım için de olabilir- pek bir numarası olmayan, kendisi hakkında fazla bilgimin de olmadığı, bir de geçmişinde tema olarak kullanılmasının beni rahatsız ettiği istismar gibi durumlar olmasından ötürü bir türlü kanım ısınmamıştı bu diziye.

Sonra elbetteki tek amacı beni kazanmak olan Marvel, diziye öyle bir isimler ekledi ki izlememe şansımı tümüyle elimden aldı. Krysten Ritter, Mike Colter falan neyse de David Tennant’ı hem de baş kötü Purple Man olarak koymak nedir arkadaşım? Bir de Carrie Anne Moss falan eklenince ne yapalım, istemeye istemeye de olsa izleyeceğiz artık dedim. Geçtiğimiz günlerde diziden resimleri ekranlarımıza düşen, çok kısa motion-poster tadında bir teaser da yayınlayan Netflix şimdi de kısa bir fragmanla yayınlanmasına bir aydan daha az kalan diziye olan ilgiyi taze tutmaya devam ediyor.

https://www.youtube.com/watch?t=48&v=eQ3s178GW0Q

Fragmanla ilgili söyleyebileceğimiz tek şey, Daredevil’den farklı bir ton sergileyecek gibi görünüyor olduğu. Önceden yayınlanan resimlerde pek öyle görünmese de belki biraz daha aydınlık, belki mizah dozu biraz daha yüksek. Bir de tabi Jessica’nın oldukça güçlü olduğunu da söyleyebiliriz, en azından konu alarm saatleri olunca. Yine odasının haline bakınca Krysten Ritter’ın rol için neden uygun olduğunu da görebiliyoruz. Onun dışında hiç bir şey sunmasa da merak pompalamasından dolayı fragmanı takdir ediyoruz.

Hala en merak ettiğim Marvel-Netflix işi Luke Cage olsa da 20 Ekim’de tüm sezonu yayınlanacak Jessica Jones’u da hem o diziye girizgah niteliği taşımasından, hem David Tennant’ı kadrosunda bulundurmasından, hem ilk defa bir Marvel işinde başrolde bir bayan kahramanı izleyecek olmamızdan, hem de Daredevil ilk sezonda koyduğu barın neresinde olacak merakımızdan dolayı, tek seferde izlenmesi gereken bir iş olarak not etmemi gerekiyor belli ki.

Siz ne düşünüyorsunuz geekler Jessica Jones hakkında?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.