Peşinen söyleyeyim, Keanu Reeves‘in oyunculuğunu gıdım beğenmem. Yani gerçekten, kırk beş gözüm olsa bir tanesiyle Reeves‘in performanslarını izleyesim gelmezdi. Gelin görün ki, özel hayatın sanat hayatını geçtiği örneklerden biri kendisi benim için. Gerek trajik hayat hikayesi, gerek ısrarla mütevazı bir yaşam sürmeye çalışması, gerek “maaşının tamamını özel efektçilere verdi” gibi haberlerin gerçek çıkarak beni şaşırtması olsun, Reeves’in kendisini çok seviyorum. O yüzden şu haber biraz içimi kıpır kıpır etmedi diyemem.

Henüz kanalı belli olmayan dizimizin ismi Rain. Belki bilen vardır, aynı adlı Barry Eisler roman serisinden uyarlanan Rain, Deadline‘ın haberine göre Slingshot Global Media tarafından üretilecek ve yapımcıları arasında John Wick yönetmenleri Chad Stahelski ve Daivd Leitch de var. Dizi resmi kanallar tarafından “dünyayı gezen bir aksiyon drama” olarak tanımlanıyor. Konusunun verilen özeti de o yönde.

keanu-reeves-hot-207124733

Slashfilm‘de gördüğümüz özet şu şekilde: Reeves‘in karakteri John Rain, yarı Japon, yarı Amerikalı bir özel kuvvetler Vietnam gazisi. Bu gazimiz, savaştan sonra bir suikastçi oluyor. Gayet bilindik bir konu değil mi? Fakat bir iki nüans var. Rain’in uzmanlık alanı, suikastlerini doğal sebeplerden oluşan ölümlermiş gibi göstermek. Bu çok ince bir iş ve suikastçilik de halihazırda biraz izole bir mefhum olduğundan Rain’in yarı Japon, yarı Amerikalı olmaktan gelen yalnızlığı ve arada kalmışlığı iyice artıyor.

Yani ne diyeyim, herhalde Reeves için mükemmel bir rol bu. Reeves‘in oyunculuğunu kötü yapan şey, her zaman donuk ifadesi olmuştur. John Rain bu donuk ifadenin mükemmel gideceği bir karakter gibi geliyor kulağa. O yüzden dizinin en kısa zamanda yayınlanacağı bir platform bulmasını diliyoruz. Bizce çok uzun sürmeyecektir, ne de olsa opsiyonlar bol. Kablolu televizyon olmazsa, Netflix olur, Hulu olur, Yahoo olur. Hiçbiri olmazsa YouTube‘a bile koyabilirler. Şu saatten sonra yapmamız gereken tek şey, resmi açıklamayı beklemek.

Ne düşünüyorsunuz? Sizce Rain’in gideri var mı? Keanu Reeves bir diziyi tek başına taşır mı? Fikir kulağa nasıl geliyor? Yorumlarınızı aşağıda belirtin!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.