Ülkemize “yabancı dizi izleme” mefhumunun ulusal anlamda yayıldığı 2007-2008 yıllarına dönüp bakınca, eğer sağda solda duran blog yazılarınız, notlarınız ya da forum tartışmalarınız varsa, çok şaşırıyor insan. Gerçekten. Bazı diziler var ki, o zaman resmen ölüp ölüp bitiyormuşuz sanki dizinin hatırası aklımızdan hiç gitmeyecekmiş gibi; ama şimdi söylesem, ufak bir “haa değil mi?” sesi çıkartır, dönüp ardınıza bakmazsınız bile.

PrisonBreak

Allah için Prison Break tam olarak onlardan biri değil, ama onun ucunda, kıyısında. İlk yayınlandığında ciddi bir sükse yapmıştı dizi. Çok ilginç bir konusu ve her bölüm sizi koltuğunuzun ucuna tüneten gergin bir atmosferi vardı. İlk sezon hapishaneden kaçtılar, iyiydi; ikinci sezon yolda kaçıştalardı, o da iyiydi, üçüncü sezon bu sefer plansız programsız bir hapishaneden kaçmak zorunda kaldılar, o da çok fena değildi, ama benim ve benzer düşünen pek çok kişinin hunharca diziden kopmasına engel olacak kadar da aşmış bir şey yoktu ortada. En nihayetinde Prison Break azalarak bitti, zamana karşı da çok fazla duramadı esasında.

Fakat TV dünyası şu an yeni kazandığı statü ve popülariteyi, bitpazarına nur yağdırarak harcamaya çalıştığından, o da geri dönme yolunda. Aynı Heroes, X-Files, Twin Peaks ve 24 gibi Prison Break de bir mini dizi olarak geri dönecek. Yeni serinin başında yine Paul Scheuring var ve aklına diziyi yürütecek bir fikir de gelmiş. Anladığımız kadarıyla dizi ilk sezondaki gibi planlı bir hapishane kaçışını konu alacak, yalnız bu sefer Michael ve Lincoln’ın yerleri değişmiş olacak. Bir de işin içinde üçüncü bir karakter gelecek deniyor, fakat bunun eski bir isim olmayacağı kesin gibi. Diğer unutulmaz karakterlerden ise ses yok.

tv-series-prison-break-wallpapers-hd-prison-break-wallpaper-backgrounds-22

Bildiğiniz gibi Michael’ı oynayan Wentworth Miller ve Lincoln’u oynayan Dominic Purcell şu anda beraber Legends of Tomorrow dizisinde rol alıyorlar. Bu bir dezavantaj gibi dursa da, aslında büyük de bir artı sağlıyor. İki başrolün de takvimleri senkronize olduğundan, Prison Break kendisini Legends of Tomorrow’un ara verdiği bir zaman atsa kurtarıyor şu an. Ama elbette mühim olan, hikayenin iyi olması, kimin geri geldiği değil. Bakalım o nasıl bir şey olacak?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

6 Yorum

  1. –Prison Break final SPOILER–

    Scofield öldüydü, onu nasıl halledecekler?

    –Prison Break final SPOILER–

  2. Ya ne gerek var Prison Break’e ? Zamanında Lost , Prison Break , Heroes efsaneydiler , hatta dizi kavramını kafamıza yerleştiren yapımlardı tamam ama şimdi sırf ticari amaçlar için yapıldığı bu kadar bariz projeler benim çok canımı sıkıyor , eski diziler tekrar çekiliyor , filmler dizi oluyor , diziler film oluyo … Keşke Prison Break 1 sezon şeklinde olsaydı uzamadan müthiş bir dizi olsaydı derken şimdi dizinin uzaması söz konusu , şaka gibi .

  3. Süper olur. Aynı karakterleri aynı kurguda görmek süper. Flash dizisine yakıştıramamıştım zaten.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.