Orange is the New Black

Benim bir önerim var. Netflix dizilerine hiç açılış müziği yapmasa? Nasıl olur? Zaten yekpare sezonları birlikte yayınlıyor; zaten House of Cards ve Orange is the New Black’ten belli ki işi pek de beceremiyor. Ne gerek var? İlk bölüme bir tane koysa, ondan sonrakiler direkt girse aksiyona? Fena mı olur? Yani çünkü bakın, burada resmen 90’ların ergenlik dizilerinden sadece Regina Spektor faktörüyle kurtarabilmiş bir düzümtrak rock parçası yapmışlar mis gibi diziye. Yapmasalar ya?

 

The Mindy Project

Mindy Project kötü bir dizi değil, bu yönde göğsünü siper edip çarpışan tüm internet şahıslarına rağmen. Gerçekten. Mindy Kaling başarılı, komik bir kadın ve dizi de sizi güldürme konusunda pek çok muadilinden daha ileride. Yalnız o şarkısı ne be? Nasıl yani, niye? Neden? Ayıp değil mi? Resmen biri yeni doğmuş bebeğinin çıkarttığı ilk sesleri almış, auto-tune’u basmış, arkaya da Darude Sandstrom yıllarından kalma bir beat bulup “aha” diye servis etmiş. Allah Allah…

 

The Newsroom

Ya listenin sonuna alfabetik sıradan geldi; yalnız hakikaten iyi ki geldi, hoş geldi. Çünkü ben hayatımda Newsroom’unki kadar bayat, sıkıcı, tekdüze, hiçbir yere gitmeyen bir dizi açılış şarkısı duymadım. Varsa da samimiyetle söylüyorum, duymak istemiyorum. Ve buradaki asıl ayıp ne biliyor musunuz? İkinci sezonda müzikte revizyona gittiler. Evet, yani ellerindeki şeyin bir Nokia polifonik melodisinden daha kötü olduğunu kabul ettiler, üzerine uğraştılar, sonuç yine aynı bayıklıkta oldu! Hey Allah’ım!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.