Ortada bir gerçek var. Çok bariz, tartışılmaz bir gerçek var. İnsanlar Marvel’ın Netflix evrenindeki karakterleri büyük ekranda görmek istiyorlar. Bu kadar basit. Henüz Iron Fist ile resmen tanışmadık, ama eminim hayranlar onu da görmek isteyecekler. Çok da bir şey değil bu arada istedikleri. Avengers önde çarpışırken, arka sokaktan Daredevil zıplasın istiyorlar. Uzaylılar işgal ederken, iki tokat da Luke Cage atsın istiyorlar. Hiçbir şey olmazsa, biri “New York’ta özel dedektif bi süper kahraman varmış…” desin istiyorlar.

Ancak Marvel’ın film kanadı çok uzun süredir hem kurumsal, hem operasyonel, hem de kafa olarak televizyon tarafından kilometrelerce uzakta duruyor. Bu yüzden de ne zaman Marvel Studios’un patronu Kevin Feige’ye birileri  “Ya hadi, şu Defenders’ı bir görsek” dese, Amerikalı prodüktör, “Eheh, şimdi, lojistik zorluklar” falan diye bir tirada başlıyor. Yani… hemen hemen her seferinde. IGN’le en son konuşmasında başka bir şey dedi mesela.

kevinfeige645

Feige, IGN’in Infinity War ile ilgili olan sorularına cevap verirken, daha önceden iki part olan filmin tek kısma indirilmesinin kazara olmadığını, filmlerin bağlantılı olacağını, ama son filmin bütün MCU’nun o ana kadar geldiği noktanın kümülatif bir finali hükmünde olacağını söyledi. Sonrada, bu filmlerin çok eğlenceli olacağını, çünkü “herkesin” orada olacağını söyledi. IGN de “Defenders da dahil mi?” diye sordu. Feige ne dedi?

Spoiler olur

Allah Allah? Demek spoiler olur paşam? Yapma be? Sevgili Kevin, ne kastın var bize Allah kitap aşkına? Ne istiyorsun abi bizden? Spider-Man MCU’ya katılırken de böyle saçma sapan tutumlara girmişti bütün Marvel. Hani bak, ümitleniyoruz? Hazır mısın buna? Ümitlenmemize hazır mısın? Bunu istiyor musun gerçekten? İnsan gibi çıkıp söyleyin arkadaşım, karakter sizin, şirket sizin, kimi neyden sakınıyorsunuz ben anlamıyorum ki?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.