Selam olsun size Darkhold evreninden kurtulan, LMD’ler diyarından sağ çıkan cesur geekler! En son Haziran’da izlemiş olduğumuz Agents of SHIELD dizisi için sizlere şahane haberler getirdik! Yeni sezon için beklentilerimizi bir hayli arttıracağa benzeyen yapımın MCU ile olan paralelliğinden dem vurmaya geldik. Üstüne bir de bekleme süremizi daha kısa bir süreçte pişeceğinin müjdesini verelim; heyecan seviyeleri tavan yapsın hadi!

Kree

Dizi oyuncularının sosyal medya hesaplarını takip edenler, muhtemelen saati saatine görmüştür bu haberleri; ama biz yine de bu diyarlarda çok gezinmeyenler için de kısa açıklamalarda bulunalım istedik. Daisy Johnson’ı canlandıran Chloe Bennet’ın Instagram hesabında paylaştığı bir videoda, sette dolaşan Kree makyajlı insanların varlığıyla başlayalım işe. Kısa bir süre için masmavi bir kafanın arkadan yürüyerek geçtiğini gören hayranlar, daha şimdiden olası Kree senaryoları için kafa patlatmaya başlamış bile. Dizinin dördüncü sezon finalinde gördüğümüz after credits scene sayesinde, aslında bu muhabbetlere girileceğinin ilk sinyallerini almıştık bir bakıma hatırlarsanız. Coulson’ın uyandığı, hapishane hücresinden bozma odanın penceresinden dışarıya baktığımızda uzay boşluğunu çok rahat bir şekilde görebilmiştik. Bu da, dizinin her daim paralel gitmeye çabaladığı MCU evreninde yeni patlak verecek olan Infinity War’a dair en somut ipuçlarından biriydi. Zira artık dünya yüzeyinde yaşanacak şeylerin de sonu geldiğinden, savaş namına birçok senaryonun uzaya taşınıyor oluşu bizi hiç şaşırtmamıştı. Bu durumda da Agents of SHIELD dolaylarında bir Kree görecek olmak, dizinin başına buyruk gibi gözüken koca bir sezonu sonrasında nihayet MCU yansımalarına geri döneceğinin en şahane detayı bizce.

Jeff-Ward-from-Mansons-Lost-Girls

Setteki Kree’ler bir yana, yine oyuncuların sosyal medya hesaplarından öğrendiğimiz bir habere göre yeni sezonda şimdilik fazla gizemli ama bir o kadar da önemli bir role Jeff Ward seçilmiş. Ming Na Wen’in hesabından gördüğümüz bu haberi çok geçmeden diğer ekip üyeleri de kutlamak için paylaşınca, işlerin kesinleştiğini de çok rahat söyleyebiliriz üstelik. Başka bir detayın verilmediği Ward’un rolü, şimdilik söylenilene göre hikayede birkaç bölümlük olmasına rağmen çok mühim bir yerde olacakmış. Chloe Bennet’ın yanlışlıkla paylaşabildiği Kree detayıyla da akıllara gelen sorularda, Jeff Ward’un bu gizemli karakterinin mühim bir Kree’yi canlandırıp canlandıramayacağı şeklinde bir alevlenme yaşanmış. Bu kadar gizli tutulmasına rağmen ilerleyen günlerde mutlaka kokusunun çıkacağına inancımız tam. Hatta muhtemelen, hayranların konuştuğu Jeff Ward’un bir Kree olması muhabbeti de gerçektir diye umuyoruz ama göreceğiz.

Tabii bu gizemli detayları ışık hızıyla geçelim ve dizinin diğer şahane haberine balıklama dalalım biraz da. Bildiğiniz üzere verilen sezon araları, genel olarak dizi diyarında izleyicilerin canını fazla sıkan bir mesele. Üstelik Agents of SHIELD da, şu dördüncü sezonda bir hayli fazla ara verdiğinden işler ileriki tarihlere sarkmıştı zamanında. Kış molası verdiler, hikaye arası yaptılar derken önünü alamadık sahiden de. Ama bu sefer denilene göre dizimiz, tüm bu boşlukları unutturacak kadar erken gelecekmiş ekranlara.

agents-of-shield-renew-cancel-wk-23

Inhumans’ın sinemalar sonrası ekranlara yansıyacak olan dizisinin, sekiz bölümü de tamamlandıktan hemen sonra Agents of SHIELD ile bize mutluluk yaşatmak isteyen ABC, Ocak 2018’i beklemek zorunda olmadığımızı belirtmiş. 29 Eylül’de başlayacak Inhumans’ın ilk sezonu biter bitmez bünyelere, koca 20 küsür bölümlük Agents of SHIELD dozu verilecek yani. Normal şartlarda zaten kış civarında gelen Agents of SHIELD’ın, henüz Haziran’da yaptığı sezon finali nedeniyle bu kadar hızlı çekilip ekranlara gelecek oluşu gerçekten heyecanlandırıyor insanı.

Ne dersiniz sevgili AoS geekleri? Bu haberlere yorumunuz ne bakalım? Kısa sürede dizinin geri geliyor oluşu bir kıpırdanma yarattı mı? Yoksa Inhumans’ın fazla hayal kırıklığına uğratacağı hususundan kaygılanan Marvel’ın çakalımsı bir hareketi mi bu? Sizce Kree alemleri ve Jeff Ward’un gizemli rolü ne olacak? Aşağılarda bir yerlerde yorumlara, olmadı Muhit’e yapıştırın bakalım yanıtlarınızı, merakta bırakmayın.

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.