Filmlerini sevin ya da sevmeyin, bir şeyi kabul etmek lazım. Judd Apatow’un şu anda bir imparatorluğu var. Öyle ufak, küçük bir başarıdan söz etmiyoruz. Judd Apatow kariyerinde şu anda öyle bir noktada ki, üzerine kasalarla para fırlatılması için Los Angeles’ın işlek bir sokağında “Aklıma bir fikir geldi” demesi bile yeterli olur muhtemelen. 40 Year-Old Virgin filmiyle yakaladığı bu başarıyı etrafına topladığı Seth Rogen, Jason Segel, Paul Rudd gibi yetenekli adamlara omuz çıkarak genişleten Apatow’un son on sene içerisinde çekilmiş komedi filmleri arasında parmağının olmadığı bir tanesi neredeyse yok gibi.

Ama unutmamak lazım, Judd üstadın bu imparatorluğa başladığı yer sinema değil, televizyondu. Yine aşağı yukarı aynı kadrolarla çekilen Freaks & Geeks ve Undeclared dizileri kısa sürmelerine rağmen Apatow’un komedi anlayışını muhteşem yansıtmış ve usta yönetmene önündeki diğer kapıları açmıştı. Son birkaç senedir Apatow sinemadan alabileceğini alıp, ana rahmine geri dönmüş gibi gözüküyor. Önce Lena Dunham ile birlikte Girls’i yaptı, şimdi de yeni cephe olan dijital televizyona el atacak. Slashfilm’de gördüğümüz habere göre Netflix ve Apatow yeni bir dizi için el sıkıştı bile.

judd-376737

Love ismine sahip olacak dizinin başrollerini Gillian Jacobs ve Paul Rust oynayacak. Gillian Jacobs zaten Community’den bildiğimiz bir isim, Paul Rust ise muhtemelen Arrested Development’ın sıkı hayranları hatırlayacaktır. Dizinin şimdiden 22 bölümü sipariş edildi bile, o yüzden hemen hemen her şey de yerli yerinde. Dizinin yaratıcılarından biri olan ve Girls’in eski yazarı Lesley Arfin yine kalemi eline alacak ve uygulayıcı yapımcılığa da el atacak. Dizinin başında duracak isim ise The Office çıkışlı Brent Forrester.

Söylenenlere göre dizi Mickey ve Gus isimli iki karakterin (sırasıyla Jacobs ve Rust) aşk hayatını anlatacak. Hemen hemen her Apatow işi gibi kağıt üzerinde çok basit duruyor (bkz: 20’li yaşlarındaki birkaç genç kızın şehirde tutunma çabaları) ama inanıyoruz ki dizi ilerledikçe başlarına gelenlerle, yaşadıklarını analiz etme çabalarıyla dizi çok keyifli bir hâle gelecektir. Şimdilik net bir çıkış tarihi yok, fakat dizinin çekimlere gelecek sene başlayıp, 2016’da bir ara Netflix’e düşeceğini biliyoruz. Bakalım güzel olacak mı?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.