Legion, yeni süper kahraman aşkımız olacak! FX Türkiye sağ olsun, tüm dünya ile aynı anda 9 Şubat’ta izlemeye başlayacağımız Legion’ın gelişi şerefine, bir video patlatalım, bu müthiş karakter kim; beraber tanıyalım istedik. Can Türkdoğan macchiato sesiyle can verdi, FX Türkiye’de sabah 09:30 ve akşam 21:30 saatlerinde, her Perşembe izleyebileceğiniz bu müthiş dizinin esas oğlanını beraber tanımak için videoyu patlattı!

Şimdi videonun anlattıkları ayrı. Diziyi izlemeden mutlaka bilmeniz gerekenler. Biz biraz da işin arsızca kompleks, görgüsüzce aşırı bilgi yüklü tarafını da anlatalım. Videodakiler bilmek istediğiniz her şeydi. Şu aşağıdakiler bilmek istediğinizi bilmediğiniz her şey.

Pırlanta dizimizdeki David Haller, çizgi romandaki kuzeniyle bu arka plan hikayesini ne kadar kapsamlı paylaşacak bilmiyoruz. Ancak bizim Haller’ımız biz onunla tanıştığımızda şizofreni tanısı konulmuş ve ruh hastalıkları hastanesinde ikamet etmekte bir genç adam. Haller, mutant olduğunun kendisi farkında değilmiş gibi duruyor, ancak bir kişilik bozukluğu yaşadığı ortada. Genç Haller, Syd Barrett adında bir kadınla tanışıyor. Barrett da bir mutant, onun gücü de dokunduğu kişiyle zihin değiştirmek. Bu, X-Men’in diğer dokunamayan popüler karakteri Rogue gibi, Barrett’ı içine kapanık yapıyor. Tencere kapak birbirini buluyor, Haller ve Barrett aşık oluyorlar. Dizide de bu ilişki, çok kritik bir yer kaplayacak gibi gözüküyor.

Çizgi romanlarda David Haller, dünyanın gördüğü en büyük telepatın oğlu olarak hâliyle büyük güçlere sahip. Dizide de bu, izleyiciye az çok bu kelimelerle aktarılıyor, tabi geçmişinin biraz daha muğlak olup parça parça netleşeceği kesin. Haller bu büyük güçleri, 10 yaşında fark etmiş. Annesinin önemli bir şahıs olduğunu söylemiştik. Önem, düşman getiriyor elbette. 10 yaşındayken Haller ve ailesinin evini bir suikast timi basıyor. Hedefte Gabrielle var. Onlar görevlerini tamamlayamadan, Haller’ın mutant güçleri ortaya çıkıyor ve tüm timi zihinsel olarak mahvediyor David. Yok ediyor. Fakat bu esnada bir bedel de ödüyor. David’in küçük ve bu güce hazır olmayan zihni, bambaşka personalara bölünüyor. Suikastçi timinin lideri Jermail Karami’nin bilinci de, David’in zihnine gömülüyor.

David’in zihnindeki personalar bir noktada artıyorlar, o kadar ki, David dış dünyada baya katatonik bir hâle geliyor. Güzide dizimiz Legion da zaten az çok karakterle bizi buna benzer bir noktada tanıştıracak. Dışarıdan akıl hastası gibi gözüküyor ama bu esnada içeride de bir savaş yaşanmakta. Karami’nin önderliğindeki bir grup persona, David’in merkez kişiliğini kurtarmaya çalışıyor. Jack Wayne önderliğindeki bir grup başka persona var, onlar da savaş açmış vaziyetteler. Yıllar içerisinde David farklı durumlarda farklı kişilerin bilinçlerini alıyor, kendisi yenilerini doğuruyor ve en nihayetinde, bir adamın zihninde ortaya bir lejyon çıkmış oluyor. Dizinin şahane fragmandaki vurgusu da bu zaten. Legion tek bir süper kahraman değil. Legion tek bir insanın zihnine sıkışmış bir süper kahraman takımı.

Legion ile ilgili, günbegün bilgiye sahip olmak isteyenler de, şuraya bakılı olsunlar! Ha bu arada yetmezmiş gibi, Geek Muhabbeti ekibi bir inceleme de çekti videoya. Onu da şuraya koyalım. Ee geekler, ne diyorsunuz? İlk Legion intibanız nedir?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.