Marvel’ın “Sizin yaptığınız işler çok light şekerim, ne o öyle 7-17 yaş grubuna hitap eden filmler yapıyorsunuz?” diyenlere sert cevabıydı Daredevil. Televizyonun tartışmasız lideri olan DC’yi bir anda sarstı bu hareketiyle. Son bölümlerde biraz düştüğünü kabul etmekle beraber, süper kahraman dizilerinin Dark Knight’ı olduğu yönündeki kanaatim değişmedi. Yalnız bu başarı diğer dizilerle ilgili beklentiyi o kadar fazla yükseltti ki, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’in bu çıtayla nasıl baş edeceği merak konusu.

Neyse ki, arkalarında Netflix ile birlikte gelen güç, özgürlük ve bütçe olduğu için yine boşa sallamayacaklarına güvenebiliriz. Daredevil ve Jessica Jones’ten gelen süper oyuncu seçimi haberlerinden sonra bu sefer de daha çıkmasına iki yıl olan Luke Cage’den bir oyuncu haberi geldi. Oscar adaylığı ve Emmy ödülü de bulunan Alfre Woodard merakla beklediğimiz dizinin ilk sezonuna katıldı. Deadline’ın haberine göre kendisinin rolü Minetta adlında yerel politikada güçlü bir kadın olarak tanımlanmış ve bu karakterin Luke Cage’in hayatında önemli bir etkisi olacağı notu düşülmüş.

Half The Sky

İnternette dolanan dedikodularda kendisinin Cage’in ve Iron Fist’in düşmanlarından Black Mariah’ın bir versiyonu olduğu yönünde pek çok yorum var. Luke Cage’in geçmişine çok hakim değilim ama internette araştırdığım kadarıyla kendisi bir gangster çetesinin lideri. İnsanları öldürtüyor ve sonra da evlerini soydurtuyor. Dişi bir Kingpin diyebiliriz kendisine.Karakteri bilmesem de oyuncu seçimini takdir etmemek elde değil. Deneyimli oyuncu Desperate Housewives ve True Blood’da oynamasının dışında, kısa ömürlü Black Panther animasyonunda da Queen Mother’ı seslendirmiş. Güçlü, karizmatik ama içinde de sinsilik gizli olan rollerdeki deneyimini bu dizide de kullanacağından şüphemiz yok.

black-mariah

Hazır lafı açılmışken “Luke Cage”in bir dizi olarak hem zamanlamasının, hem de içeriğinin ne kadar başarılı olduğunu takdir etmeden geçemeyeceğim. Bugün ırkçılıkla ilgili ciddi sıkıntılar yaşayan Amerika’daki olaylara farklı bir bakış açısı getirmesi dışında -ki Netflix politik konularda uçlarda dolanılmasını seven bir kanal-, benzer süreçlerde yaşayan imkanları kısıtlı bir adamın kendi çabasıyla Avengers’a kadar yükselişiyle de adamımız bir rol model haline gelme potansiyeline sahip. Luke Cage’in kendisinin de hem empati kurulabilir, hem de sempatik bir karakter olmasıyla da ortaya ilginç bir iş çıkacağı şüphe götürmez.

Sizler ne düşünüyorsunuz geekler, yeni oyuncumuz ve genel olarak Netflix dizileriyle ilgili?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.