Çizgi roman evrenlerinin en öne çıkan taraflarından biri, doğaları gereği en absürt ve olağan dışı durumları bile oldukça sıradan şekilde gösterebilmeleridir. Bu evrenlerde boyutlar yan komşuya açılan bir kapıdır sadece ya da dünya dışı varlıklar gezegenimizin düzenli ziyaretçileridir. Bazen de konuşan ve çevresiyle etkileşime geçen karakterler sadece insanlar değil, aynı zamanda hayvanlardır. Çocukluğundan beri konuşan hayvanların olduğu öyküleri ya da daha doğru bir tabirle fabl türünü çok seven ve Ezop Masalları gibi klasikleri tekrar tekrar okuyan bir insan olarak bu hikâye tercihini, işin içinde sadece hayvanlar olduğunda çok seviyorum ve ilgi çekici buluyorum.

İşte yukarıda anlattığım hayvan-hayvan etkileşimini ne kadar seviyorsam, hayvanların insan gibi davrandığı fakat aynı zamanda insanların da o hayvanlarla bir arada olduğu işleri de pek sevmiyorum. Beni illa rahatsız ediyor diyemem ama ilgimi de çok fazla çekmiyor. Köpeğinden eski kız arkadaşı hakkında tavsiye alan ya da iş yerindeki dertlerini papağanı ile tartışan bir insan konsepti ilgimi çekmiyor. Bunlar basitleştirilmiş örnekler farkındayım ama bir rakunla sırt sırta mücadele eden süper asker de yine bayılmadığım fikirlerden. Yine bu tür bir hayvan-insan etkileşimli hikâye anlatacak olacak olan ve Marvel’ın pek de bilinmeyen eserlerinden Hit-Monkey’in animasyon dizisinden ilk fragman geldi.

Resmi sinopsis’e göre dizimiz, sevdikleri katledildikten sonra bir intikam yolculuğuna çıkan kar maymunu Monkey’in, gerçekleştirmesi gereken kötü eylemler ile tabiatı gereği sahip olduğu yumuşak huylu durumunun çatışmasına sahne olacak. Bu yolculukta kendisine eşlik edecek Ghost of Bryce ile ilişkisi, Monkey’in içindeki iyiliğe mi döneceğini yoksa intikamın onu tüketmesine müsaade mi edeceğini gösterecek. Oyuncu kadrosunda da meşhur isimler var bu arada. Sinopsiste adı geçen Ghost of Bryce, sitemizin göz bebeklerinden Ted Lasso’nun baş karakterine hayat veren ve geçenlerde de Emmy ödülünü alan Jason Sudeikis’e emanet mesela. Gönüllerin Sulu’su George Takei, Shinji rolünde. En son rollerinden birinde X-Men çizgi romanlarından Psylocke olarak gördüğümüz Olivia Munn ise Akiko’yu canlandıracak. Başroldeki Monkey ise yılların tecrübesi Fred Tatasciore’ye emanet.

Josh Gordon ve Will Speck ikilisinin hem dizinin patronluğunu hem de idari yapımcılığını üstleneceği Hit-Monkey, Disney+ dışında göreceğimiz son Marvel TV işi olacak gibi duruyor. Bildiğiniz gibi Marvel Television’ın kontrolü Jeph Loeb’den alınıp Kevin Feige’ye verilmişti geçtiğimiz yıllarda. Ben diziyi hem yukarıda saydığım sebeplerden ötürü hem de MCU ile bağlantısı olmadığı ya da çok çok övülmediği sürece bir Marvel işini daha takip edecek vakti bulamayacağımdan ötürü pek de merak etmiyorum. Yetişkin seyirci odaklı olması ilgi çekici aslında, senenin başlarında çıkan Invincible da oradan yürümüştü genel itibariyle. Birden patlarsa olumlu manada illa ki araya sıkıştırılır tabii.

Marvel TV’nin MCU’dan bağımsız son işi olacak olan Hit-Monkey size nasıl bir izlenim verdi? Atmosfer, hikâye, yukarıdaki fragman dikkatinizi çekebildi mi? Yoksa “O kadar dizi varken buna mı bakacağım“, diyerek kestirip atacak mısınız? Yorumlarınızı, aynı fragmandaki gibi düşük fpsli bir video ile bize yollayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.