Sinema salonlarını paramparça eden Marvel Cinematic Universe TV’ye geçen sene Agents of SHIELD vasıtasıyla girdi ama asıl atılımını gelecek sene yapacak. Agents of SHIELD’ın mola verdiği tarihlerde 7 bölüm yayınlanacak Agent Carter ile ilk adımı atacaklar, sonrası ise Netflix üzerinden gelecek. Bildiğiniz gibi Marvel; House of Cards ve Orange is the New Black gibi dizilerle orijinal içerik üretmeye fırtına gibi giren Netflix’le beş dizi için anlaşmıştı: Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist ve hepsinin birleşip oluşturacağı The Defenders.

Daredevil hakkında bilinebilecek her şeyi biliyoruz zaten, dizinin kendisi gelecek Mayıs ayında başlayacak. Diğer diziler de yavaş yavaş kendilerini göstermeye başlıyorlar. Görünen o ki ikinci sırada Jessica Jones var, zira dizinin başrol oyuncusu -neredeyse resmi bir şekilde- belli olmuş vaziyette. Twilight filmlerinin senaristi, Dexter’ın dört sezon baş yazarlığını yapmış olan Melissa Rosenberg’ün yürüteceği dizinin başrolünde Krysten Ritter oynayacak.

jessica-jones

Breaking Bad’deki kısa ama önemli rolünden hatırlıyor olabileceğiniz Ritter’ı sıkı TV takipçileri Veronica Mars, Gilmore Girls ve Don’t Trust The B– in Apartment 23’deki rollerinden de anımsayabilirler. Görünüşe göre Ritter rol için sona kalan 5 aday içerisinden Luke Cage’i oynayacağı düşünülen Mike Colter ile kimyası en fazla tutan kişiymiş. Deadline’ın haberine göre Marvel en son beş kişiye kadar düşmüş: True Detective ile ünlenen Alexandra Daddario, Warm Bodies’in yıldızı Teresa Palmer, Arrow’da The Huntress’ı oynayan Jessica De Gouw, The Divide’dan Marin Ireland ve Krysten Ritter.

Sonunda anladığımız kadarıyla yarış Ritter ve Palmer arasında dönmeye başlamış. İki aktris de Mike Colter ile Hollywood’da bir “kimya okuması” denen bir şeye çağrılmış. Burada iki aktrisin de çizgi romanlarda karı koca olan çiftin kimyasını Colter ile ne kadar başarılı yansıtabildiği ölçülmüş, son karar da Ritter’dan yana verilmiş. Valla açıkçası biz bu kararın arkasındayız. Şu andaki hâliyle Ritter bir süper kahraman oynamak için fazlasıyla ince bir fiziğe sahip, fakat dizinin çekimlerinin başlamasına daha var; Marvel onu şekle sokacaktır. Oyunculuk yeteneği olarak ise eksiği yok, fazlası var kendisinin. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

  1. Acaba Jessica jones ve Polaris hakkında biligi verir misiniz? Çok merak ediyorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.