Hatırlarsınız, bundan birkaç hafta önce Marvel’ın Netflix ile yaptığı anlaşma sonucu üreteceği beş dizinin ikincisi A.K.A. Jessica Jones (diğer üçü, çekimleri yeni sonlanan ve Mayıs ayında gala yapacak olan Daredevil, Jessica Jones’dan sonra başlayacak Luke Cage, henüz tarihi belli olmayan Iron Fist ve hepsinin toplu bağlanacağı Defenders mini dizisi) için büyük bir duyuru yapılmış, dizinin başrol karakterini Gilmore Girls, Breaking Bad ve Don’t Trust The B– in Apartment 23’nin yıldızı Krysten Ritter’ın oynayacağı açıklanmıştı.

O haber resmen açıklanmadan önce -yine Latino Review’un başının altından çıkan- bir dedikodu, Krysten Ritter’ın katıldığı son seçmede Luke Cage’i oynayacak aktörle bir “kimya okuması” yaptığını iddia etmekteydi. O zamandan bir isim telaffuz ediliyordu, fakat resmi açıklaması şimdiye kısmetmiş: The Good Wife, Ringer ve Halo: Nightfall gibi yapımlardan tanıyor olabileceğiniz Amerikalı aktör Mike Colter Marvel Cinematic Universe’de resmen Luke Cage’i canlandıracak.

Luke Cage

Luke Cage kimdir nedir bilmeyenler için illa ki ileride bir SKA yaparız, fakat şimdiden kısa bir özet geçmek gerekirse lafa şuradan başlamakta fayda var: Luke Cage Marvel evreninin kıdem olarak en önemli kahramanlarından biri. Kendisi pek çok farkı Avengers oluşumunda defalarca rol aldı. Her şeye dayanıklı bir derisi ve insan üstü bir gücü var. Marvel’ın “sokak seviyesi” olarak adlandırdığı kahramanlardan biri; yani kozmik meselelerden ziyade daha insani suçlarla ilgleniyor.

Kendisinin Daredevil’dan sonra ikinci Marvel-Netflix dizisi olacak A.K.A. Jessica Jones’da gala yapıyor olmasının ise başka bir sebebi var. Luke Cage ve Jessica Jones, Marvel evreninde uzun süredir birlikteler, evliler, hatta küçük bir kızları da var. Anladığımız kadarıyla A.K.A. Jessica Jones’da bu ilişkinin başlangıcını ve ilerleyişini bizzat göreceğiz. Şimdi kafamızda Mike Colter ve Krysten Ritter’ı pek yan yana yakıştıramadık ama ekranda görünce bir şeyler değişebilir gibi de geliyor. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Yorum

  1. Luke Cage önemli tabi.. Şimdilik role uygunmuş gibi görünüyor. Ama benim için asıl önemli olan bu karakterleri MCU’ya ne kadar adapte edecekleri. Gönlümden geçen (Hiç bir duyumum olmadığı anlamına da geliyor) bu dizideki tüm karakterlerin Civil War da yer almaları. İşte o zaman çizgi romandakine yakın bir film izleyebiliriz. O zaman sadece Marvel’ın filmi olduğu için, gerçekten heyecan yaratıcı bir film olduğu için filmi beklerim.

  2. Nedense bu role en çok Micheal Jai White’ı yakıştırıyorum her ne kadar Arrow’da Bronze Tiger’ı oynasada.

  3. Oyunculuğu hakkında en ufak bir fikrim yok ama Luke Cage ete kemiğe bürünse ancak bu kadar olurdu bence

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.