Evet sevgili Geekyaparlar, Marvel’ın dünya hakimiyeti iyiden iyiye perçinleniyor. Disney’nin sahibi olduğu, bir sezondur da Agents of S.H.I.E.L.D.’ı yayınlayan ABC kanalı, dün Marvel Sinematik Evrenine dair önemli açıklamalar yaptı. Bunlardan ilki, beklendiği gibi, reytingleri düşüşe geçse de belli bir noktada sabitlenen ve kalitesini de son dört-beş bölümdür ivedilikle arttıran Agents of S.H.I.E.L.D.’ın ikinci sezonunun geleceği, diğeri ise Marvel külliyatına yeni bir dizinin katılacağıydı.

Bu yeni dizinin ismi “Marvel’s Agent Carter” olacak. Captain America: The First Avenger‘da Hayley Atwell’in canlandırdığı Agent Carter karakterini konu alacak dizi, 1946’da geçecek ve SHIELD’ın kuruluşunu konu alacak. Captain America: The Winter Soldier‘ı izleyen, ya da Iron Man 3 DVD’sinde gelen kısa film Agent Carter‘ı bilenler bilir, Peggy Carter, Howard Stark ile birlikte SHIELD’ın ilk yöneticilerinden biridir. Dizi de bu dönemi ve halihazırda kısa filmde reyizliğini konuşturmuş karakteri konu alacak. Gelen ilk basın açıklaması şöyle.

Agent Carter

“Başrolünde Captain America’dan tanıdığımız Hayley Atwell’in oynadığı Marvel’s Agent Carter, Peggy Carter’ın hikayesini konu alacak. Sene 1946 ve barış dönemi, Peggy Carter için vurucu geçmekte, zira erkekler eve döndükten sonra Carter kendisini dışlanmış bulmaktadır. Gizli SSR organizasyonu için çalışan Peggy, idari görevlerini Howard Stark için çıktığı gizli görevlerle dengelemek ve hayatının aşkı Steve Rogers’ı kaybetmiş olmanın ışığında, Amerika’da bekar bir kadın olarak kendine yer bulmaya çalışmaktadır.

Captain America: The First Avenger ve Captain America: The Winter Soldier filmleri ve Marvel One-Shot: Agent Carter kısa filminden ilham alınarak yapılan Marvel’s Agent Carter’ın başrolünde Hayley Atwell olacak. Uygulayıcı yapımcılar Micehle Fazekas, Tara Butters, Steve McFeely, Christopher Markus ve Jeph Loeb olacak.”

Dizi doğrulanmadan önce Cap filmlerini de yazan Markus & McFeely ikilisi, Agent Carter’ı kısıtlı sayıda bölüme sahip bir dizi olarak düşündüklerini belirtmişlerdi. O zaman dile getirilen planları, Agents of SHIELD tatildeyken, sene ortasında 13 bölüm yayınlayıp, her sezon bir seneyi anlatarak hikayeyi ilerletmek, üç dört sezonda da diziyi bitirip, SSR‘ın SHIELD‘a dönüşünü tamamen anlatmaktı. Bu plan hâla geçerli mi bilmiyoruz, zira ABC’den bu yönde bir açıklama gelmedi.

Bize soracak olursanız, Agent Carter kendi dizisini çok uzun zamandır hak ediyordu. Hayley Atwell’in performansını zaten bu sitede daha evvel birkaç yerde öve öve bitirememiştik. Markus & McFeely ikilisi, Cap filmlerinde bizce harikalar yarattılar, o yüzden onların dizide parmaklarının olması da gayet iç rahatlatıcı bir gerçek. Hem de içinde bulunduğu zaman dilimi pek bir rahat, hiçbir Marvel filmiyle alakası olmayan bir 50 sene var önlerinde. Merakla bekliyoruz!

Siz ne diyorsunuz Geekyaparlar? Dizinin gideri var mı?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.