Neredeyse iki sene evvel şöyle bir haber yapmıştık hatırlarsanız. Agent Carter’ın ABC tarafından sonlandırılmasının ardından Netflix’in bu sevdiğimiz diziyi sahiplenmesini çok ama çok arzulamıştık vakti zamanında. Ancak gel gelelim kimsecikler bu yönde bir adım atmaya hazır olmadığından dolayı, gönüllerimizin sultanı Peggy Carter’ın güzelim dizisi öylece yolun ortasında kalakaldı. Hayley Atwell’in “Çağırırlarsa gelirim ki!” sözlerine rağmen, Agent Carter’ın yeniden ekranlara gelmesi ise bir türlü gerçekleşemedi.

Uzun süredir biz bu sebeple ABC’ye karşı kırgınken, son zamanlarda birtakım haberler dönmeye başladı. Rosanne dizisinin başrol oyuncusu ırkçı söylemlerde mi bulunmuş, neymiş; ABC komple bütün diziyi iptal edivermiş. Üstelik yeniden onay almasının çok kısa bir süre sonrasında. E bunun üzerine de bu boşluğu dolduracak diziler son vakitlerde hayranlar arasında bir tartışma konusu haline geldi. Tahmin edebileceğiniz üzere de Peggy severler de bu boşluğu doldurabilecek en ideal adayın Agent Carter dizisi olduğu konusunda fazlasıyla ısrarcı oldu. En azından son haftalarda dönen muhabbetler böyle.

ac-s2-10-red

Jeph Loeb de bunları görmüş olsa gerek, ilginç bir şekilde “Ay hadi siz isteyin de, yeniden Agent Carter başlasın.” diye vermiş gazı hayranlara. Reddit’te yapılan soru-cevap etkinliğinde de bir hayranın, iptal edilen diziler konusunda yönelttiği sorusuna aynen şöyle yanıt vermiş hatta:

“Bu havalı olmaz mıydı sahiden de? Bize bir yayıncı bulun! Hayley, seve seve geri geleceği konusunda çok kibar zira.”

Vakti zamanında “Daha orijinal yapımlar arıyoruz.” diyen Netflix baş sorumlusu Ted Sarandos şu an pişman olmalı gerçekten de. Ellerinden böylesine güzel bir fırsatı kaçırdıkları için Netflix tayfasının hepsinin oturup ağlaması en makul şeyken, Loeb’in çıkıp da Rosanne sonrası Agent Carter’a yönelik bu canlandırma planları da ilgi çekmiyor değil hani.

Ne dersiniz? Loeb de dedikten sonra hayranlar harekete geçse Agent Carter yeniden geri gelebilir mi? Hatırlarsanız sırf Fox iptal etti diye ayaklanan hayranların Brooklyn Nine-Nine’ı sahiplenen NBC, geçenlerde çok klas bir hareket yapmıştı. Belki aynısı da Agent Carter için gerçekleşir, ha?

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.