Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz TV sezonunun sonunda ABC’nin Agents of SHIELD’dan kopup gelmesi planlanan bir kardeş dizi için hazırlıklara başladığı söylenmiş, sonradan yeni sezon siparişleri verilirken listede bu dizinin adı sanı geçmeyince herkes iptal olduğunu varsaymıştı. Planlanan dizi, Mockingbird ve Lance Hunter üzerine kurulu olacaktı ve bu iki aktör SHIELD kadrosuna tekrar yazılınca, her şeyin yalan olduğuna inanmak çok kolaylaşmıştı.

Mockingbird Hunter

Biraz erken inanmışız. Variety’nin haberine göre, ABC yeni dizi için düğmeye bastı. Henüz sadece pilot aşaması kabul gören dizimizin ismi Marvel’s Most Wanted olacak. Buradaki “Marvel’s” ibaresi, kağıt üzerinde Avengers, Agents of SHIELD ve Daredevil’da da vardı, sıkı takipçiler bilirler. O yüzden burada direkt olarak isimle çağrışım yapsa da, siz kanmayın. MCU ailesine katılan yeni dizimiz, basitçe, “Most Wanted” adını taşıyor aslında.

Konusu da aynen önceden belirtildiği gibi Mockingbird ve Hunter üzerine olacak. Yapımcı kadrosu direkt olarak SHIELD’dan kopup gelmiş, yalnız Tancharoen – Whedon çifti SHIELD’da kalmaya devam edecek. Onların yerine yine ana dizinin yapımcılarından Jeff Bell ve Paul Zbyszewski bu diziyi götürecekler. Marvel TV departmanının ulvi başı Jeph Loeb da haliyle projenin içerisinde mevcut.

Mockingbird 2

Ben daha önce de söylemiştim, Agents of SHIELD’dan bir şey kopacaksa, bu Mockingbird olabilir elbette. Neticede şu an dizinin ana kadrosunda yer alan en yüksek profilli Marvel karakteri kendisi, üstelik gitmesi dizinin Inhumans odağını daha da net korumasına da yol açar. Fakat yine de, bir Mockingbird dizisi bana pek enteresan gelmiyor açıkçası. Daha doğrusu, karakterlerle enteresan ne yapabileceklerini pek gözümün önüne getiremiyorum. Siz ne diyorsunuz peki? Fikir iyi mi, gideri var mı?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.