How I Met Your Mother bitince, belli ki süt vermeye devam eden ineği kesmeyi reddedecek olan Carter Bays ve Craig Thomas yeni bir diziye; How I Met Your Dad‘e başlayacak. Bambaşka bir kadın karakterin, Ted’inkine benzer bir “ruh eşini bulma” yolculuğunu anlatacağını da biliyoruz. Bugüne kadar bilmediğimiz, bu yeni Ted’i kimin oynayacağıydı.

Karar en nihayetinde verildi, 2013’ün ödüllü filmi Frances Ha‘nın Altın Küre adaylı baş rol oyuncusu Greta Gerwig, How I Met Your Dad’in Ted’i Sally rolünü üstlenecek.

how i met your dad greta gerwig

Yalnız burada ilginç bir şey var, Gerwig aynı zamanda dizinin yazar kadrosunda da yer alacak. Kendisi bu tip olaylara hiç de yabancı değil. Frances Ha’nın senaryosunu da filmin yönetmeni Noah Baumbach ile beraber yazan Gerwig, Hanna Takes the Stairs, Nights and Weekends ve Northern Comfort filmlerinde de senaryo görevlerini üstlenmişti.

Gerwig’in oynayacağı Sally karakteri “Dişi Peter Pan” olarak tanımlanıyor. Bir türlü büyümemiş ve hayatta nereye gideceğine dair zerre fikri olmayan biri. Bize sorarsanız kulağa çok “Barney + Ted” gibi geliyor bu tanım, ama yine de… Yine de şu hamleye ve uzantısı olarak How I Met Your Dad’e artık çok sert giresim gelmiyor.

Yani açıkçası beni bu saçma konsepte heyecanlanır hâle getirebilecek tek şey meydana geldi. Bays ve Thomas diziyi resmen, etiyle, sütüyle indie bir kadına teslim ettiler. Gerwig’in filmografisi resmen taze fikirler koleksiyonu. O yüzden öyle gözüküyor ki, her ne kadar sayıp sövmüş olsak da How I Met Your Dad gelecek sezon gala dediğinde en azından bir göz atmak zorunda kalacağız.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.