Narcos iyi bir dizi. Belli ki öyle yani. Netflix’in ciddi anlamda sağlam bir yere konumlandırdığı çıtanın müsebbiplerinden. Amerikalı dijital dağıtım servisi, zaten House of Cards’la selam verip, Orange is the New Black ile helallik istediğinde hepimizden geçer not almıştı zaten. Ama rüştünü tam anlamıyla ispatlamasına sebep olan şey Narcos oldu. Başka bir kültürde, neredeyse tamamen İngilizce olmayan bir dilde dizi çekip, tüm dünyaya sevdirdiler. Bu belli ki başka bir kudretti.

Ama işte benim şahsi fikrim başka bir diyarda duruyor. Narcos benim şahsi mazime, izlediğim gelmiş geçmiş en sessizce kafamda bitirdiğim dizi olarak kaydedildi. İlk birkaç bölümünü izledikten –ve elle tutulur bir şikayet dile getiremez bir hâldeyken– sonra, akabinde gelen bölümü açma ihtiyacı hissetmedim. Bu bir tepki değildi, öfkeden beslenmiyordu. Sadece öyle oldu. Belki bir kırılma noktasını kaçırdım, belki frekansımız tutmadı diziyle ama; öyle sessiz sedasız ayrıldık.

Ama bazı şeylerin kumaşını anlamak için illa da aşık olmak gerekmiyor. Narcos belli ki çok etkileyici tuğlalara sahipti ve bu elde ettiği kitleden de çabuk anlaşıldı. İşte o geniş kitle, diziye ikinci sezonunu getirdi. Çok da az kaldı bu arada. Netflix Narcos’un ikinci sezonunu, 2 Eylül tarihinde yayınlayacak. Ve şu dakikaya kadar yeterince gaz olmadıysanız diye de yeni bir fragman yayınlamış.

Wagner Moura, Boyd Holbrook ve Pedro Pascal’in sırasıyla Pablo Escobar, Steve Murphy ve Javier Pena olarak başrollerinde boy gösterdiği Narcos’un ikinci sezonu, tarihe geçmiş uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın ve beraberinde yükselen Latin Amerika uyuşturucu pazarının hikayesini anlatmaya devam ediyor. Seven zaten yine ekran başına kilitlenecek. Ben? Ben de açıp karşıma tekrar hesaplaşacağım Narcos’la. Benden ses çıkmazsa, bilin ki yine anlaşamadık!

https://www.youtube.com/watch?v=E7q6tIlb82w

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.