Nasıl atladım ben bu diziyi? Son iki üç senedir yaptığı orijinal dizilerle bir anda piyasaya fırtına gibi giren Netflix’in eseri olmasına, üstüne üstlük bu senenin Aralık ayında başlayacak olmasına rağmen Kasım ayına kadar bu diziyi duymadan nasıl geldim? Sadece Netflix’le, Aralık’la ilgili bir mesele değil bu. Kaşif dedi mi akan suları durduran, küçükken en büyük hayali keşif yapmak olan bir insandım ben, tarihin gördüğü en büyük kaşifin dizisi yapıldığını nasıl duymadım, nasıl atladım?

Kafamı nerelere vursam bilmiyorum. Baksanıza öyle ufak tefek bir prodüksiyon da değil bu. John Fusco‘nun yarattığı, ilk bölümlerini Kon-Tiki’ye de imza atmış olan Joachim Renning ve Espen Sandberg‘in yöneteceği ve hepsini de geçtim, yapımcıları arasında sinema tarihinin en başarılı isimlerinden biri olan Harvey Weinstein‘in bulunduğu bir dizi bu. Ve Netflix, belli ki karşısına Game of Thrones’u almak istiyor. Baksanıza, 10 bölümü şimdiden çekilmiş olan dizinin toplam bütçesi yaklaşık 90 milyon dolarmış. 90 milyon dolar! Bu bölüm başına 9 milyon dolar ediyor ki, söylemek gerek, Game of Thrones’un bölümlerinin her biri yaklaşık 5-6 milyon dolara çekiliyor. En pahalısı bile 8 milyon dolarlık Blackwater’dı!

Belli ki Netflix baya inanıyor diziye. İlk fragmanı da şimdi yayınlamışlar. Bizim de radarlarımız açıldı sevgili geekyaparlar. Aşağıdaki fragman yüzünden değil, dürüst olmak gerekirse fragman öyle aman aman bir şeyler göstermiyor. Sadece olayın ağırlıklı olarak Çin’de geçtiğini görebiliyoruz. Ama bir niyet mektubu gibi adeta. Netflix’in elini korkak alıştırmadığını gösteriyor.

12 Aralık‘ta bu nasıl sonuçlanmış görme imkanımız olacak. O dakikaya kadar elimizdeki tek şey bu fragman. Dizinin iki başrolünde sırasıyla Marco Polo ve Kubilay Han‘ı canlandıran Lorenzo Richelmy ve Benedict Wong bulunacak. Bu oyuncular dışında Joan Chen, Zhu Zhu, Remy Hii, Olivia Cheng, Claudia Kim, Uli Latukefu ve Tom Wu da kadronun diğer üyeleri. Valla bizim heyecan depreşti. Sizin?

http://www.youtube.com/watch?v=KWtv5Ht4YZE

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.