2017 yılını nasıl hatırlıyorsunuz bilmiyorum ama 2017 deyince benim aklıma Hollow Knight ve Cuphead geliyor. Bu iki oyunu çıktığı yıl içerisinde o kadar fazla oynadım ve onlarla o kadar fazla zaman geçirdim ki artık benim kafamda 2017 yılıyla özdeşleştiler. Her ne kadar bu ikili arasından benim favorim Hollow Knight olsa da genel oyuncu kitlesi Cuphead’i bir tık daha fazla sevdi. Tabii bir anda tüm dünyada popülerleşen oyunun, Netflix tarafından bir dizi olarak uyarlanmaması düşünülemezdi. Nitekim Netflix hemen kolları sıvadı ve Cuphead’in animasyon dizisini yapmaya başladı. Hatta yakın zamanda diziden bir fragman bile yayınlandı!

Cuphead, ilk çıktığında neredeyse unutulmuş diyebileceğimiz “Run and Gun” oyun türünü, 1930’ların çizgi film tasarımlarıyla birleştirerek muhteşem bir iş çıkarmıştı ortaya. Oyundaki bossların, insana saçını başını yolduracak kadar zor olmasına rağmen, sanat tasarımı ve kara mizahı sayesinde oyuncular, Cuphead’e resmen aşık oldular. Her ne kadar oyuncuların çoğu oyunu bitiremese de bu; Cuphead animasyonları, çizimleri, müzikleri yapmalarına engel olmadı. Anlayacağınız biz Cuphead’i çok sevdik ve bu sevgimizi fark eden Netflix de sağ olsun bize daha fazla Cuphead içeriği vermek için animasyon dizisi yapmaya karar verdi.

Diziden gelen ilk fragman orijinal içeriğe hem sadık kalacak hem de aynı ölçüde değişiklere yer verecek gibi gözüküyor. Elder Kettle’ın evinde canları sıkılan Cuphead ve Mugman‘in, şehirlerine yeni gelen bir karnavala giderek ruhlarını Şeytan’a kaptırmalarını ve daha sonra ruhlarını geri almak için Şeytan için çalışmalarını konu alan oyunumuzdan uyarlanan dizi, oyundan tanıdığımız karakterlerin hemen hemen hepsini içerisinde barındırıyor. Fakat gelen ilk fragmandan anladığım kadarıyla Cuphead ile Mugman asıl mücadelelerini, ruhlarını şeytana kaptırmamak için verecekler. Öte yandan Cuphead dizisi, bizim oyundan alışık olduğumuz kara mizahı da sonuna kadar içerecek gibi. Bunun için de ayrıca mutluyuz tabii.

Siz Cuphead oyununu oynadınız mı ve her şeyden önemlisi bitirme şerefine nail oldunuz mu? Şubat ayında Netflix’de yayınlanacak dizi için heyecanlı mısınız? Sizce kaynak materyalin ruhunu yakalayabilecek mi? Yorumlara gelin de konuşalım.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.