Ne gücü kalırdı cehennemin, buraya düşenler cenneti düşlemese? Bir çizgi roman sayfasında bu satırları okuyup da etkilenmeyecek bir kişi bile tanımıyorum. Düşlem’in lordu Morpheus’un, Lucifer’ın mekânına giderek, binlerce kana susamış iblisi mum ettiği bu sözleri ilk okuduğumda yaşadığım ürpertiyi bugün bile hatırlarım. Bir gün bu sahneyi, kanlı canlı oyuncularla birlikte izleyebileceğimi hiç düşünmezdim. Fakat işte bugün buradayız: Netflix için hazırlanan Sandman dizisinden kısa da olsa bir sahne yayınlandı ve biz Rüya ile Lucifer’ın karşılaşmasını izleme fırsatı bulduk!

Şimdi bu videonun tamamıyla Sandman’e ait olmadığının farkındayım. Hatta bu yüzden Stranger Things, Umbrella Academy ve diğer Netflix dizilerine haksızlık yaptığımı da biliyorum. Fakat inanır mısınız zerre umurumda değil. Zira Sandman ile ilgili her şeyi tüketmeyi kendine adeta bir görev bellemiş biri olarak en ufak Sandman haberine dahi hiç olmadığım kadar heyecanlanıyorum. Netflix için hazırlanan Sandman projesini büyük bir heyecanla beklemenin yanı sıra diziden gelen en küçük ayrıntı bile günümü, haftamı hatta ayımı güzelleştirmeye yetiyor. Bir yandan diziye kavuşmak için gün sayıyorum diğer yandan da güzel olması için bildiğim bütün duaları ediyorum.

Videomuzdaki kısa görüntüler sırasında Roderick Burgess‘in tutsaklığından kurtulan Rüya’nın, kendisinin yokluğunda harabeye dönmüş Düşlem’e dönmesini görüyoruz. Eski gücüne kavuşmak için evrenin üç bir yanına savrulan dört eşyasını almak için Cehennem’e yolu düşen Rüya, burada Cehennem’in sonsuza kadar bekçisi ve mahkûmu Lucifer Morningstar ile karşılaşıyor. Game of Thrones dizisindeki rolüyle hepimizin kalbini çalan Gwendoline Christie, bu role de fazlasıyla yakışmış gözüküyor. Tek kötü yanı sanırım beklediğimden daha fazla güler yüzlü olması. O da sanırım benim, Lucifer’ı daha melankolik bir ruh hâlinde hayal etmemden kaynaklanıyor.

Fakat tüm Sandman sahneleri arasında benim tüylerimi en çok diken diken eden şey: Rüya’nın bir uçurumun üzerinden, aşağıda bulunan iblislere bakması ve muhtemelen yazımın başımda kullandığım “Ne gücü kalırdı cehennemin, buraya düşenler cenneti düşlemese?” tiradını atması… Bu sahneyi şu an kafamda kurmaya ve dolayısıyla coşmaya başladım bile ben!

Siz nasıl buldunuz Netflix’den gelen az ama öz Sandman sahnelerini? Sizce çizgi romanın hakkını verecek mi? N’olur versin çünkü öyle değil mi? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.