Son zamanlarda Netflix’in Türk yapımları iyiden iyiye hızlandı. Dört sene önce Hakan: Muhafız ile başlayan Türk-Netflix projeleri; Atiye, Kulüp, 50M², Bir Başkadır ve Pera Palasta Gece Yarısı dizileriyle birlikte, oldukça büyük bir kitlenin beğenisi topladı. Başlangıçta konfor alanımızdan uzaklaşmadan anlatmaya çalıştığımız hikâyeler, giderek büyümeye ve farklılaşmaya başladı. Eh, kendi kıyamet sonrası hikâyemize de kavuşmamız an meselesiydi ve o an artık geldi. Karşınızda Yakamoz S-245 dizisinden gelen ilk fragman!

İçerisinde bulunduğumuz galaksinin yaşam kaynağı olan Güneş’in, nedeni bilinmeyen bir şekilde zararlı ışınlar salarak Dünya’daki insanların ölümüne sebep olduğu bir dünyada geçen Yakamoz S-245 dizisi, yeryüzünde kıyamet koparken denizler altında fersah fersah gezen bir grup araştırma görevlisinin başından geçenleri konu alacak. Gemilerine gelen bir sinyalle Yakamoz S-245 adlı bir başka denizaltına aktarılan bu araştırma ekibi, Yakamoz S-245 mürettebatıyla oldukça zor anlar yaşayacak gibi duruyor. Öte yandan yüzeyde neler olduğunu, Güneş ışınlarının neden bir anda insanlığın sonunu getirdiği de dizideki merak unsurunu arttırıyor.

Açıkçası akla gelebilecek ilk post-apokaliptik dünya senaryolarından birine sahip olan Yakamoz S-245’in benim açımdan en ilgi çekici yanı, dizinin bir başka Netflix projesi olan Into the Night dizisi ile aynı evrende yer alıyor olması. Daha önce Marvel’ın, Netflix dizileri haricinde görmediğimiz bu paylaşılmış evren yapımlarına bir Türk projesinin eklenmesi beni çok mutlu etti ve ilgimi çekti. Aynı felaketin, dünyanın farklı bölgelerinde yol açtığı sorunları izlemek her zaman keyifli olmuştur. Bakalım bu paylaşılmış evren olayını ne kadar ilerletecekler. Sadece bu iki diziyle yetinecekler mi yoksa başka ülkeler de kendi yapımlarıyla bu evrene katkı sağlayacaklar mı? Bunların hepsini ilerleyen zamanlarda göreceğiz…

Kadrosunda Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinçci, Ertan Saban gibi birbirinden ünlü oyuncuların yer aldığı Yakamoz S-245, 20 Nisan’da bizlerle buluşacak. Fragmanı ilgimi çekmese de Into the Night dizisiyle aynı evreni paylaştığını öğrenince bir merak ettim. Siz ne diyorsunuz? Fragman sizin ilginizi çekti mi? Into the Night dizisiniz izlemiş miydiniz, izlediyseniz önerir misiniz? Tüm bu sorularımın cevabını yorumlarda bekliyorum.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Güneş, galaksimizin yaşam kaynağı değildir. Aklınızda bulunsun. Galaksi nedir diye ufak bir araştırın.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.