Çok özür dileyerek giriş yapmak istiyorum haberimize; çünkü bizzat derin bir bilgiye sahip olmadığım seri hakkındaki değerlendirme-vari yorumlarımın hiçbir şekilde bir iddiası yoktur. Ancak görev gereği bazen böyle şeyler de yapmak gerekir, bilirsiniz. Üstelik göz var izan var, az buz ben de bir şeyler söyleyebilirim diye düşündüm.

Haberimiz Witcher’ın Netflix dizisinden arkadaşlar. Hatırlarsanız bir ay öncesinde tüm interneti kasıp kavuran o bomba gibi haber düşmüştü ekranlarımıza: Henry Cavill, Witcher dizisinde Geralt of Rivia’yı oynayacak. Uzun süredir bu rolü istediği için kendisine bir nevi torpil geçildiğini düşünsek de, en azından “Neden olmasın?” demeyi de unutmamıştık. Çünkü bütçe sağlanınca makyaj veya CGI ile kapanmayacak hiçbir kusur yok günümüzde, öyle değil mi?

Ancak gel gelelim bu iş bildiğimiz gibi değilmiş galiba. Netflix, onca diziye para akıtma konusunda bir adım bile geri durmaymasına; hatta ve hatta The Crown gibi gözlerinizden milyon kez dolar işareti çıkmasına sebep olacak türdeki yüksek bütçeli dizilere de ev sahipliği yapmasına rağmen Witcher için henüz o kadar da çok makyaj ve CGI yatırımı yapmış gibi gözükmüyor. Neden mi? İşte cevabı:

Henry Cavill, ilk defa Geralt olarak bu teaser videosu ile gözüktü bizlere. İlk defa. Ve şu kadarını söyleyebilirim ki  -her ne kadar bizzat oynayacak sistemim olmasa da öyle ya da böyle izleyerek arayı kapamaya çalıştığım- Witcher’ın Geralt’ı sanıyorum ki bu değil. Yok ya, sanmakla alakası yok, direkt olarak değil bence. Zira ben mi acaba yanlış değerlendiriyorum diye endişeye düşüp yazılan yorumlara baktım bir süre için ve herkes olmasa da büyük bir çoğunluk hemen hemen aynı fikirde: Pek olmamış sanki? Yani.. Çok mu ay yüzlü? Çok mu tertemiz? Hani o yaralar?

Görünüş, şu noktada düşünmemiz gereken son şeylerden biri de olabilir gerçi. Oyunculuk ve senaryo çok daha mühim bir pozisyonda zira. O sebeple olmuş ya da olmamış yorumlarımızı yaparken acaba sonrası için de parmakları çaprazlasak mı mesela?

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.