Geçen sezon Supergirl, Arrow ve Flash’in yapımcılarının imzasıyla; iki dizinin başlarda takındığına çok yakın bir tonla ve aşağı yukarı benzer hikaye örgüleriyle başladığında hepimiz cümleten aynı soruyu sormuştuk: Bu dizi neden Arrowverse’de değil? Elbette, Arrow’un ve Flash’in anlatıp anlatabileceği pek çok hikayeyi ıskartaya çıkartan bir şey Supergirl, ancak; bir açıdan baktığınızda Flash’in de öyle olması gerekiyordu. Çok bir sıkıntı varmış gibi davranılmadı.

Eh, geç olsun, güç olmasın demişler. Supergirl’in ikinci sezonunun geleceği, ancak bunun ilk kanalı CBS’te değil; Arrow, Flash ve Legends of Tomorrow’u yayınlayan The CW’da olacağı resmen açıklandı. Bu açıklanalı birkaç gün oluyor elbette, bugün konuşacağımız esas şey de bu değil. Daha ziyade, bununla birlikte gelen yeni bir başka açıklamayı masaya yatıralım dedik. Bu dört dizinin ortak bir paydada buluşacağı gerçeği.

Supergirl S01E02 Kara

CW’nın başkanı Mark Pedowitz, yeni dizilerin tanıtıldığı bir etkinlikte Supergirl’in resmen diğer üç diziyle birleşeceği bir bölümün çekileceğini açıkladı. Bize de bu bölümün nasıl olacağını düşünmek kaldı elbette. İlk etapta insanın aklına gelen ilk çekince, Arrow ve Flash’in geçen sene Legends of Tomorrow’la birleşeceğiz diye çektikleri çile; ancak Arrow’un başrolü Stephen Amell “Yok ya, bu sene o kadar bağlanmayacağız Supergirl’e” dedi. O hâlde, nasıl bağlanılacak? Ne olacak?

Bildiğiniz gibi Supergirl’in, Arrowverse ile aynı evrende olmadığı diziler içerisinde belirlendi. Teknik olarak adı konulmadı, fakat an itibariyle mevcut evrenimizde hiyerarşinin şöyle gittiği varsayılıyor: Barry Allen ve Oliver Queen’in Earth-1’i, Flash’te sık sık ziyaret ettiğimiz Zoom’lu Earth-2 ve Supergirl’in Earth-3’si. Gelecek sezon bir şekilde yine paralel evrenler arası seyahat göreceğiz muhtemelen. Heyecanlı mıyız? Hayır. Büyük ihitmalle karakterler bir araya geldikten sonra rastgele birini dövüp, Supergirl’e kendisini buhran kulübüne dahil eden kavuğu teslim edecekler, sonra da kendilerini suçlayarak dağılacaklar. Şu saatten sonra başka zerre de bir şey beklememiz, çocukluk olur.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.