Suicide Squad’ın ikinci filmi o kadar sessiz geldi geçti ki, neredeyse varlığından şüphelenmeye başlayacağım. Hani izledim ben bu filmi sinemada ama o kadar yokmuş gibi davranılıyor ki ben de “Acaba izlemedim mi?” diye düşünüyorum artık. Filmin gişe rakamlarına da bakarak hâlihazırda çok az insanın izlediğini bildiğimiz Suicide Squad 2’yi, izleyenler de konuşmak istemiyor. Seyircilerin Suicide Squad 2 ile işi bitse de DC’nin hâlâ bitmedi tabii ki. Daha önce haberi verilen, John Cena’nın başrolünde olduğu Peacemaker dizisinden bir klip bile yayınladılar!

Lafı hiç gevelemeden söylemem gerekirse bence Suicide Squad 2, ilk filminden daha “eğlenceli” bir film. Yani ilk filmin aksine bu filmde, alınan kararlar üzerinde çok fazla oynanmamış bu yüzden de ortaya ne yapacağını bilen bir film çıkmış. Fakat işte ortaya çıkan bu film herkesin hoşuna gitmemiş olacak ki insanlar ne sinemada ne de sosyal medyada filme istenilen ilgiyi göstermedi. Hem IMDB’de hem Metacritic’de hem de Rotten Tomatoes’da ilk filmin çok üzerinde puanlar alan Suicide Squad 2, izleyen insanların çoğunluğunu memnun etse de bir türlü çıkış yakalayamadı.

Filmin en öne çıkan karakterlerinden biri olan, John Cena’nın canlandırdığı Peacemaker’a bir dizi yapılacağını biliyorduk. Suicide Squad 2’nin after creditinde yaşadığını öğrendiğimiz Peacemaker, DC evrenindeki maceralarına devam edecek. Hatta yanına Amanda Waller’ın ekibini de alacak gibi gözüküyor. Ama işte biz gerçekten buna gerek var mıydı bilmiyoruz.

Beni yanlış anlamayın, Peacemaker oldukça güzel bir karakterdi. Filmde onu izlemekten, Bloodsport ile olan rekabetini görmekten dolayı mutlu oldum. Ama o kadar işte. Salondan çıktıktan sonra ne Google’da bu karakteri araştırdım ne de bundan sonra ona ne olacağını merak ettim. Edene de rastlamadım açıkçası. Bu yüzden Peacemaker’ın yalnız başına olacağı bir dizi hakkında ne hissetmeliyim, emin değilim. Belki de izleyince çok eğleneceğiz, belli olmaz öyle değil mi?

Siz ne diyorsunuz Peacemaker dizisinden gelen ilk klipe sevgili geekler? Sizce dizinin bir albenisi var mı yoksa daha şimdiden kötü bir fikir mi? Yorumlara yazmazsanız asla bilemeyiz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.