Çizgi roman adaptasyonlarında yer yer komik sahneler olmasına, one liner denilen tek satırlık esprilerle ciddi havayı bir anda yumuşatmalarına, içindeki bulundukları durumu tiye almalarına alışığız. Ama haberi bugün internetlere düşen yeni proje bunu bir adım daha ileri götürmeyi amaçlıyor.

Deadline’ın haberine göre Warner Bros yeni dönemde NBC’de yayınlanması planlanan bir komedi dizisi üzerinde çalışıyormuş. Bu yarım saatlik komedi programının ismi “Powerless” olacak ve DC evreninde yer alan bir sigorta şirketinde geçiyor olacak. Ana temasını süper güçlü kahraman ve kötülerin yer aldığı dünyada sıradan bir insan olmanın zorlukları olarak belirleyen dizi şu satırlar yardımıyla bile bir şansı hakkediyor diye düşünüyorum, siz ne dersiniz? Bolca “Metropolis yine mi yıkıldı?” tarzı espriye hazır olun.

dc-comics-heroes-wallpaper

“A to Z” dizisinin yaratıcısı ve Cars 2’nin de yazarlarından olan Ben Queen’in yapımcılığını üstlendiği dizi şimdiye kadar yayınlanmış herhangi bir çizgi romandan esinlenmiyor, tümüyle orijinal bir içerik vaat ediyor. Dizide yer alması düşünülen karakterlerle ilgili detaylı açıklama gelmese de, Deadline’ın haberinde listede Superman-Batman gibi ağır topların yer almadığı söylenmiş, ki Warner’ın bu isimler konusundaki hassasiyetini düşününce bu durum o kadar da şaşırtıcı değil.

Açıkçası DC’nin sinematik evreninin daha ciddi bir yapıya yönelirken televizyonun komediye yönelmesi fikri fazlasıyla hoşuma gitti. Sigorta şirketi ve süper güçler üzerine yapılabilecek esprileri de düşününce fikir kağıt üstünde “Yılın Komedi Dizisi” ödülünün en güçlü adaylarından biri gibi duruyor. Yine de kanal olarak NBC’nin seçilmiş olmasının içimi biraz burktuğunu, biraz da tedirgin olmamı sağladığını da ekleyeyim. Her ne kadar kanal gelecek sezon için komedi atılımı yapmayı planlıyor olsa da, böylesi orijinal bir fikrin kötü yönetildiği bariz olan bu kanal yerine esnekliği daha fazla olan bir kanalda yer almasını tercih ederdim.

DC-Daily-Planet

Her ne olursa olsun, hem komedi konusunda kısıtlığı olduğumuz, hem de geek camiasının artık daha orijinal işlere ihtiyacı olduğu şu dönem için doğru yapılırsa ilaç gibi gelecek, reyting rekorlarını altüst etme potansiyeli olan bir iş olduğu konusunda hemfikirizdir sanıyorum. En azından birkaç bölüm şans verilmesi gerekiyor kanımca. Siz ne düşünüyorsunuz komedik bir DC dizisi için?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.