Bildiğiniz gibi gönlümüze Breaking Bad, The Walking Dead ve Mad Men gibi klasikleri yerleşitren AMC, gelmiş geçmiş en iyi çizgi romanlardan birini uyarlamaya giriştiğini duyurmuştu geçen günlerde. Garth Ennis ve Steve Dillon’ın uhrevi, sert ve kallavi eseri Preacher, kitapların deli hayranı olan ve Superbad, Pineapple Express ve This is the End gibi işleri çıkartan Seth Rogen Evan Goldberg ikilisi tarafından dizi formatına uyarlanacaktı. AMC pilot bölümün siparişini vermiş, fakat tam yeşil ışığı henüz yakmamıştı.

E pilot bölümün siparişinin verilmesi demek, dizi yayına girmese de en az bir bölüm çekilecek demek. Bu da birileri illa ki oyuncu kadrosunu belirlemek zorunda anlamına geliyor. Yakındı, biliyorduk, bir iki ay içerisinde patır patır dökülmeye başlayacaktı haberler. E ilk duyuru karşımızda en sonunda. Hikayenin üç ana karakterinden biri olan Tulip O’Hare‘i kimin oynayacağı açıklandı. Üstelik kendisi de bize çok yakın bir isim. Agents of S.H.I.E.L.D.‘ın Inhuman’ı Raina‘yı oynayan Ruth Negga.

408

“Bir… bir dakika” diyorsanız, evet, ortada bir değişiklik var. Tulip O’Hare çizgi romanda sarışın ve beyaz bir karakter; Ruth Negga ise esmer ve melez. Fakat ilginç bir şekilde kendisi Tulip’le daha derinden bir şeyi paylaşıyor. Negga Tulip gibi İrlanda kökenli bir kadın. Hatta kökenliyi falan geçtik, baba tarafından Etiyopyalı olan aktris, dört yaşından itibaren Serbest İrlanda’da yaşamış. Peki kökeni, deri rengini, saçı başı geçtik, rol için doğru bir oyuncu mu?

Negga’nın “geek” krallığına dahil işlere yabancı olmadığı aşikar. Agents of SHIELD’da MCU’nun gördüğü ilk Inhuman’lardan birini oynama şerefine nail olmasını zaten geçtik; kendisi Dark Souls II’de Shanalotte’u seslendirmişti, World War Z’de ufak bir rolü vardı, üstelik bir de gelecek sene çıkacak Warcraft filminde de rol alacak. Açık konuşayım Agents of SHIELD’daki rolünü, özellikle Amerikan aksanı itibariyle ciddi anlamda kasıntı bulduğumu söylemem gerekiyor. Fakat yine de peşin bir hüküm fırlatmak istemiyorum. Şu raddede bekleyeceğiz, göreceğiz. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.