Rick and Morty‘nin muhteşem üçüncü sezonu bittikten sonra Mr. Poopybutthole ekrana çıkıp, “dördüncü sezon çok, çok uzun bir süre sonra gelecek” dediğinde şaşırmış mıydınız? Elbette şaşırmadınız. Çünkü Rick and Morty sevenlerini bekleten tipte bir diziydi, hep öyle olmuştu, bu saatten sonra da öyle olacaktı. İki sezon arasında bir-bir buçuk sene olmasına alışıktık. Bunu da mükemmelliyetçiliğe yoruyor, şikayet etmiyorduk.

Lakin dizinin yaratıcısı Dan Harmon geçtiğimiz günlerde Twitter’da hayranın biriyle atışırken hepimizin içine ölü öküz gibi çöken bir cümle kullandı. Harmon, “Tembellik etme de yaz şu diziyi lan” diyen bir hayrana “Ne tembelliği it adam, daha dizinin siparişini vermediler” dedi. Cümleleri kısaltıyor ve lokalize ediyoruz, ancak gerçekten de çekirdek malumat aynen böyle aksettirildi. Dizinin siparişini vermediler. Yani Harmon diyor ki, Adult Swim resmi olarak dördüncü sezon onayını vermedi. Vallahi böyle diyor. Gerçekten.

https://twitter.com/danharmon/status/974823597301616641

Öncelikle, Dan Harmon‘ın kendisine laf atan her Twitter budalasıyla kapışması, kendisine laf atan her Twitter budalasıyla kapışma eğilimi gösteren bir insan olarak bana tercihlerimi gözden geçirttiriyor bunu söylemem lazım. Ayrıca, ne demek dizinin siparişi verilmedi ya? Kim, bu şakayı yapan kim? Rick and Morty lan bu. İnsanlar daha geçen yaz dizide bahsi geçen bir sos gelmedi diye kendilerini duvardan duvara çarptılar; McDonald’s talebi karşılamak için 20 milyon paket sos saldı dünyaya?

Yani elbette yeni bir sezon gelecek. Gelmek zorunda. Dizinin biteceği yok. Muhtemelen burada bir pazarlık dönüyor. Başka bir izah bulunacağını sanmıyorum. Diziyi yayınlayan Adult Swim embesil değil, ellerinde bir kültürel fenomen tuttuklarının farkındalar. Onlar embesillik etse, Netflix zaten kapıda bekler vaziyette. Yani bir noktada Rick and Morty dördüncü sezon kesinlikle gelecek ancak bu ayak sürüme insanı delirtiyor! Derdiniz neyse, üzerine anlaşamadığınız mesele her neyse çözün lan. Çözemiyorsanız da kenardan bir iki senaryo yazmaya başlayın bari, ne bileyim, çocuklar müşkül durumdayız, Rick and Morty’miz geliyor çaresisiz yahu…

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.