Birçoğumuz için hikâye, oyunlarda aradığımız ana özelliklerden birisi. Bir oyun satın alırken oyun dizaynı, oynanabilirlik ne kadar önemliyse, oyunun bize sunduğu hikâye de en az o kadar önemli oluyor çoğu zaman. Çoğu zaman diyorum çünkü bazen, özellikle çok oyunculu oyunlarda hikâye genellikle arka planda kalıyor. Zira iki oyuncunun birbirini mikro-saniyeler içerisinde öldürmeye çalışırken karakterlerin kim oldukları, nereden geldikleri ya da geçmişlerinde neler yaşadıkları unutuluyor. Yine de bu durum, çok oyunculu oyun yapan oyun firmalarının kendilerine bir dünya yaratıp, yarattıkları bu dünyada birbirinden güzel hikâyeler anlatmasına engel olmuyor. Son günlerde Arcane dizisi sayesinde, bize bu güzel öykülerinden birini anlatma fırsatı bulan Riot Games, dizinin ikinci sezonunun da geleceğini duyurdu!

Başlangıçta yalnızca on altı karakter ve küçük bir dünya ile yola çıkan, şimdilerde Runeterra isminde koskocaman bir evrene sahip olan League of Legends potansiyeli oldukça güzel karakterlere, karakter gelişimlerine ve bu karakterlerin anlatacağı güzel olaylara ev sahipliği yapıyor. Şimdiye kadar öykülerini kısa animasyonlar ile anlatmaya çalışan Riot Games, Netflix ile yaptığı iş birliği sayesinde yarattığı evrene uzun soluklu bir bakış atmamızı sağladı ve biz de bu bakışı oldukça beğendik. Zaun ve Piltover arasındaki uzun yıllardır süregelen mücadeleyi, birbirinden ilgi çekici karakterin birbirleriyle olan çekişmeleriyle harmanlayarak anlatan dizi oldukça başarılı bir ilk sezon portresi sundu. Tabii biz de haklı olarak bu dizinin ikinci sezonunun gelip gelmeyeceğini merak ettik. Riot Games de bizi çok fazla bekletmeden bu sorulara cevap verdi ve Arcane ikinci sezonunun yapım aşamasında olduğunu resmi olarak açıkladı!

Ne yalan söyleyeyim ben Runeterra evrenini oldukça ilgi çekici buluyorum. Oyunun çıktığı tarihten itibaren hem karakterlerin hem de evrenin hikâyesi birçok kez değiştirilip, geliştirilmiş olsa da bana göre içerisinde oldukça büyük bir potansiyel barındırıyor. Sadece Zaun ve Piltover değil; Bilgewater, Ionia, Gölge Adalar, Freljord gibi birçok bölge ve bu bölgelerde yaşayan kahramanların yaşadıkları maceralar, özellikle animasyon dizisi yapılmak için çok güzel malzemeler barındırıyor. Bu yüzden Arcane’in başarısından ve ikinci sezonun gelecek olmasından dolayı oldukça mutlu oldum. Belki bir gün bu bahsettiğim diğer bölgelerin de dizilerini görme fırsatı buluruz ileride, ne güzel olur.

Siz Arcane’in ikinci sezon duyurusu hakkında ne düşünüyorsunuz sevgili dostlarım? Sizce dizi hak ettiği değeri görüyor mu yoksa biraz fazla mı abartıyoruz? Yorumlara bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.