Eskiden sevdiğimiz dizilerin karakterlerinin aynı sahnede görünmesi çok büyük bir olaydı. Şimdiyse sanki tüm ekranlar bir olmuş ve herkes istediği sette oynayabiliyor gibi. Bu rahatlık zaman zaman sadece reyting tuzağı olabiliyor tabii. Ama zaman zaman da bizi çok ihya eden işleri doğuruyor. Örneğin bu yılın en sevilen buluşması sanıyoruz ki Flash’ın National City’e gidip Supergirl’ü ziyaret edişiydi. Dizileri ayrı ayrı sevmeyen izleyiciler bile ortaya çıkan sinerjiden memnun olmuş ve iki kahramanın aynı ekranı paylaşmasını keyifle izlemişlerdi.

Bizler duyduğumuz memnuniyeti bu kadar açık belli edince yaşanan buluşmanın tekrarlanması işten bile değildi. Zaten çok geçmeden CW, bütün DC dizilerinin crossover yapacağını duyurmuştu. Bunu bekliyorduk. Yalnız gerçekleşmesini istediğimiz ama çok ihtimal vermediğimiz bir şey vardı: Yeniden Buhraniye durağından geçmeyen bir Flash-Supergirl birleşmesi izlemek. Kalbimiz temizmiş ki CW böyle bir bölümün olacağını da duyurdu. Şimdi sadece ne zaman ve nasıl olacağı hakkında merakımıza cevap bekliyorduk. Bugün DC-CW evreninin baş sorumlusu Greg Berlanti merakımızı biraz dindirdi. Tabii heyecanımızı tersine arttırdı.

Resim Screenrant'e aittir.
Resim Screenrant’e aittir.

Berlanti’nin açıklamasına göre sonraki buluşmanın daha kalabalık olması planlanıyor. Sadece Flash ve Supergirl dizilerinden değil Arrow ve Legends of Tomorrow’dan da karakterleri buluşmaya dahil etmek isteniyor. Ancak henüz hangi karakterlerin dahil edileceği kesinleşmemiş. Bunun için buluşmanın hikayesinin şekil alması bekleniyor. Bizim tahminlerimize göre Arrow dizisi ekibinden de birkaç karakter göreceğimiz yönünde.

Gelen haberlerin asıl bombasından daha bahsetmedik. Berlanti, daha ilk Flash-Supergirl crossoverında dedikodusu dönen ama gerçekleşmeyen bir isteğin de gerçekleşeceğini duyurdu. Bu seferki buluşma müzikal niteliğinde olacak. Flash ve Supergirl şarkılar söyleyerek günü kurtaracak. Karakterleri oynayan iki oyuncunun da Glee mezunu olduğunu düşünürsek kulağımızın tırmalanmayacağına emin olarak bölümü bekleyebiliriz. Ama beklediğimiz gibi Arrow bu buluşmaya dahil olursa bu kulakların hali ne olur hiç bilmiyorum. Çünkü tahmin edersiniz ki -mimik yoksunu- Stephen Amell’den ipek gibi bir ses bekleyemiyoruz.

Söylenene göre bölüm kreatif özgürlüğe de sahip olacak. Yani dizilerin süren olay örgüsünün dışında gerçekleşecek. Bu çok mantıklı. Flashpoint gibi ağırlıklı bir hikaye vaat edilirken olayların bir anda neşe müzikaline dönmesi pek hoş olmazdı. Durumlar böyle olacaksa biz bu bölümü dizilerle ne derdimiz olursa olsun sırf zevkine bile izleriz. Siz izler misiniz Geekyaparlar?

Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.